Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać dziecko?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to doskonały sposób na naukę i spędzenie wolnego czasu po lekcjach. Warto jednak wybierać mądrze, tak aby nasze dziecko wyniosło z zajęć jak najwięcej i aby potrafiły one swoją tematyką zainteresować. Poniżej przedstawiamy pomysły na zajęcia dla dzieci w mieście Olsztyn.

Nauka czytania i zapamiętywania

Kursy skupiające się na nauce szybkiego czytania i zapamiętywania to idealna propozycja dla wszystkich dzieci  w wieku szkolnym. Są to bowiem umiejętności, które znacznie ułatwiają dzieciom naukę niemal każdego przedmiotu, nawet tego, którego młodzieniec nie darzy szczególną sympatią. Zajęcia opierają się na przedstawieniu technik, które usprawniają proces czytania oraz nauki. Są to nowoczesne metody, które stosowane są w nowoczesnej dydaktyce, jednak w polskich szkołach zazwyczaj nie przedstawia się ich, gdyż brakuje nauczycieli zaznajomionych z owymi metodami. Tymczasem techniki wspomagające naukę mogą pomóc dzieciom, które dotychczas miały problem z efektywnym uczeniem się oraz tym, które chcą nieco usprawnić ten proces.

Nauka czytania dla przedszkolaków

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym również powinny skupiać się na wspomaganiu ich rozwoju oraz wiedzy. Dobrym pomysłem są więc zajęcia, na których dziecko będzie miało możliwość zapoznać się ze światem liter i wiedzy. Jest to doskonałe wprowadzenie do tego, co już niebawem czeka maluchy, gdy zadzwoni dla nich pierwszy, szkolny dzwonek. Nauka czytania stymuluje dodatkowo rozwój mózgu, dzięki czemu dziecko lepiej się rozwija. Dodatkowo zajęcia wspomagające naukę czytania w  https://www.efektywna-nauka.pl/ pozwalają odkrywać potencjał oraz wspomagać intelekt. Zajęcia dodatkowe odkrywające potencjał przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 lat, natomiast dla dzieci do 7 lat przygotowano lekcje, których celem jest wspomaganie rozwoju intelektu przedszkolaka. Wszystko odbywa się poprzez zabawę w grupie rówieśników, co dodatkowo zachęca dzieci do uczęszczania na zajęcia. Nie są to bowiem lekcje w formie, w jakiej prowadzone są w szkole. Tutaj dziecko może liczyć przede wszystkim na dobrą zabawę i zaangażowanie go w proces nauki w grupie.

Kursy programowania

Dla nieco starszych dzieci oraz dla młodzieży dobrym wyborem będą kursy z robotyki i programowania. Wszyscy wiemy, jak ważna jest znajomość informatyki i nowoczesnych technologii, jednak powszechnie są to dziedziny uważane za bardzo skomplikowane, przez co również trudne w nauce. Tymczasem warto wprowadzać dzieci w świat informatyki już od najmłodszych lat, tak aby były one w stanie odkryć w sobie potencjał przyszłego informatyka bądź jedynie zaznajomiły się z podstawami programowania. Programowanie wymaga przede wszystkim logicznego myślenia, dzięki czemu dziecko dodatkowo stymuluje szare komórki do pracy. Na kursie programowania nikt nie uczy się regułek na pamięć, a jedynie poznaje świat informatyki od kuchni. Podstawy programowania jest w stanie zrozumieć już dziecko w wieku 10-11 lat, dlatego śmiało można zapisać je na tego typu zajęcia dla dzieci.