Katalogi klejone – co to takiego? Czy warto?

Bardzo wygodne do przeglądania są grube i cienkie broszury w klejonym łączeniu. Dobrze też w takiej metodzie łączenia sprawdzają się zeszyty do notatek, z których łatwo wyrwać kartkę i umieścić ją w odpowiednim segregatorze. Wszelkie katalogi klejone, mapy, przepisy kulinarne zamieszczone w spiralnej książce łatwo się otworzą i nie trzeba ich przytrzymywać ręką, czy podkładać czymś ciężkim, by ich kartki samoczynnie się nie zamknęły.

Katalogi klejone – trwała i estetyczna forma łączenia

Jest wiele rodzajów trwale łączących luźne kartki ze sobą. Spośród nich zaliczamy także łączenie grzbietu w wyprofilowane klejenie. Ma on tę zaletę nie tylko do wygodnego rozłożenia katalogu na stoliku bez obawy, że się sam zamknie, ale także dlatego, iż czasami potrzebujemy wyjąć żądaną kartkę z katalogu, by pójść tylko z nią do sklepu po wybrany produkt. Nie ma wówczas konieczności taszczenia ze sobą grubego, ciężkiego tomiska.

Katalogi klejone są dobrym pomysłem na wyprodukowanie firmowych ofert w formie gadżetów (np. niewielkich notesów z logo firmy) lub przedstawienie całej oferty w dużym katalogu. Zwykle są one wykonywane w formie pionowej, by łączony grzbiet był jak największy, wówczas siła łącząca kartki będzie silniejsza i trwalsza.

Nie tylko w firmach mamy do czynienia z tym rodzajem łączenia. Bardzo dobrze sprawdzają się jako zeszyty i bruliony, które można swobodnie rozłożyć na pulpicie i wprowadzać na czyste kartki myśli i spostrzeżenia, jednocześnie mieć wolną drugą rękę do trzymania filiżanki z herbatą, próbką w menzurce podczas wykonywania jakiegoś badania itp.

Katalogi klejone z kolorowym brzegiem

Drut używany do łączenia kartek w bruliony może być w różnych kolorach. Dzięki temu może on posłużyć do łączenia kartek kalendarzy, zeszytów dla dzieci i młodzieży, katalogów firmowych, książek kucharskich, notatników i przepiśników i in. Drut jest malowany specjalną emalią odporną na odpryski lub powlekany warstwą silikonu bądź folią. Dzięki temu potrafi być bajecznie kolorowy, a sam katalog jeszcze bardziej estetyczny.

Wiele produktów po które chętnie sięgną wszyscy ci, którzy cenią sobie wygodę i estetykę. Od ucznia po biznesmena, a osoba czekająca w kolejce u fryzjera, czy kosmetyczki lub stomatologa chętnie sięgnie po firmowy katalog, by umilić sobie czas i przy okazji dowie się sporo o innych oferowanych usługach placówki, w której się znajduje. Wszelkie poradniki mające na celu zachęcić do korzystania z usług właśnie tej firmy, leżące na stoliku w miejscu poczekalni spełnią swoją funkcję.

Przygotowanie zlecenia do druku

Używamy do tego celu odpowiednich programów, które pomogą nam przejść przez proces tworzenia. Zwracamy uwagę na to, iż podczas produkcji katalogi są poddawane wyrównaniu, czyli pełny katalog obcina się gilotyną, by wszystkie kartki były równe przy wszystkich brzegach. Katalogi klejone potrzebują mieć umieszczony druk w pewnej odległości od szytego brzegu, by treść lub zdjęcia nie zostały przedziurkowane.