Navigation Menu+

Na zimowe infekcje – syrop na kaszel dla dzieci

Opublikowano w Sty 11, 2019 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

Zima prezentuje nam wszystkie swoje uroki i uciążliwości. Mamy więc trochę dni z przyjemnym, małym mrozem i puszystym śniegiem. Nie brakuje niestety również aury deszczowej, błota, pluchy, czyli warunków idealnych dla infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębień. Niezbędnik rodzica obejmuje zatem apteczkę, w której powinny znaleźć się m.in.: lek przeciwgorączkowy, syrop na kaszel dla dzieci, preparat na ból gardła. Przyda się też sok malinowy, miód i cytryna.

Kaszel – nieodłączny towarzysz infekcji

Przeziębienia, infekcje dróg oddechowych – jednym z objawów prawie zawsze jest kaszel. Nie da się ukryć, że jest on męczący, uciążliwy, a w szczególności dla maluchów, które nie mają jeszcze opanowanego odruchu kaszlowego. Naturalną reakcją rodziców jest chęć ulżenia dziecku przez zastosowanie odpowiedniego leku (np. syropu na kaszel dla dzieci). Warto jednak pamiętać, że kaszel może być odruchem potrzebnym, pomocnym w procesie leczenia.

sanki

„Uroki” zimy to nie tylko jazda na sankach

 

Suchy czy mokry – oto jest pytanie

Kluczowe znaczenie ma określenie czy mamy do czynienia z kaszlem suchym czy mokrym. Ten pierwszy pojawia się często na początku infekcji i jest męczący, czasem nawet bolesny, podrażnia gardło i drogi oddechowe. Łatwo go odróżnić – nie ma tu odkrztuszania, kaszel ma głuchy, dudniący dźwięk. W tym przypadku ważne jest łagodzenie i hamowanie odruchu kaszlowego, ponieważ wyrządza on jedynie szkody i męczy małego pacjenta. Kaszel mokry, nie bez powodu zwany produktywnym, to inna historia. Oczywiście nie jest to objaw przyjemny dla dziecka, ale ma swoje zadanie. Wyraźnie słychać odkrztuszanie, które pozwala oczyszczać drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny i chorobotwórczych drobnoustrojów. Aby kaszel mokry mógł skutecznie „posprzątać”, trzeba mu trochę pomóc. Zwłaszcza u dzieci, które nie radzą sobie z dość ciężkim i uciążliwym odruchem kaszlowym.

kaszel

Jaki to kaszel – suchy czy mokry?

 

Sięgnij po syrop na kaszel dla dzieci

Kaszel mokry ma za zadanie oczyszczenie dróg oddechowych z wydzieliny. Dla ułatwienia tego zadania, warto zastosować leki o działaniu mukolitycznym, czyli takie, które rozrzedzają wydzielinę i usprawniają mechanizm jej usuwania. Tak działa m.in. ambroksol – substancja aktywna zawarta w syropie na kaszel dla dzieci Mucosolvan Mini. Poza tym, że ma przyjemny, owocowy smak, zdecydowanie ułatwia odkrztuszanie, a ponadto łagodzi ból gardła, odnawia naturalną warstwę ochronną. W przypadku infekcji o podłożu bakteryjnym wzmacnia lecznicze działanie zaleconego antybiotyku.

mucosolvan

Mucosolvan Mini – syrop na kaszel dla dzieci

Zdjęcia: pixabay.com, mucosolvanmini.pl

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.