Navigation Menu+

Za co kochamy Skandynawię?

Opublikowano w Paź 19, 2017 przez w Ciekawostki, Dom | 0 komentarzy

Gosh

Kochamy wszystko, co skandynawskie. A nawet osoby, które twierdzą, że wcale nie cenią skandynawskiego stylu, często jednak sięgają po inne dobra rodem ze Szwecji, Danii, Norwegii czy Finlandii. Nie da się ukryć, że produkty i idee z przydomkiem “skandynawski” przyciągają klientów na całym świecie. Co w szczególności?

Gosh

Skandynawskie wnętrza

Skandynawski design to prostota i użyteczność. Cieszy się zainteresowaniem od wielu lat, bo charakteryzuje się prostymi formami, naturalnymi dodatkami, jest subtelny, minimalistyczny, oszczędny w formie, często romantyczny. Skandynawowie cenią sobie dodatki z drewna, lubią jasność (nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich klimat), mają duży szacunek dla tradycji. Poza tym nie da się ukryć, że dostępność dodatków rodem ze Szwecji jest niezwykle łatwa, a cena mebli i gadżetów do mieszkań w większości przypadków przystępna.

Duńskie kosmetyki

Skandynawskie produkty, które cieszą się dużym uznaniem na światowym rynku, to także kosmetyki do makijażu Gosh. Jest w nich wszystko to, co tak cenimy ze świata dalekiej północy (chociaż Dania wcale tak daleko na północ wysunięta nie jest). Kopenhaska firma proponuje przede wszystkim ciekawe połączenia kolorów, ale jednocześnie składniki, które minimalizują ryzyko podrażnień. Oprócz kosmetyków do makijażu Gosh proponuje też produkty do pielęgnacji twarzy czy włosów, oraz akcesoria do malowania.

Gosh

Hygge

Słowo hygge nie każdy zna, ale to nic innego jak duńska filozofia życia. Duńczycy są najbardziej zadowolonymi z życia mieszkańcami globu, rozkoszują się prostymi, codziennymi czynnościami, takimi jak jedzenie, picie herbaty, czytanie książki czy jazda na rowerze. Polacy, którzy chcą czerpać z filozofii hygge, mogą wyjść na tym tylko dobrze, chociaż mieszkańcy Skandynawii to także… ponure zbrodnie. Na szczęście tylko na łamach skandynawskich kryminałów, które mają wielu zwolenników. Są ciężkie, mroczne, gdy je czytamy, czujemy wiatr i zimno na twarzach i stopach. Krew leje się gęsto, a psychodeliczność postaci sprawia, że sceny z książek śnią się po nocach 😉

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.