Navigation Menu+

Witaminy w proszku czy blok czekoladowy – jakie są Twoje smaki dzieciństwa?

Opublikowano w Wrz 7, 2017 przez w Ciekawostki, Zdrowie | 0 komentarzy

witaminy

Urodziłaś się w latach 80/90 poprzedniego wieku? Na pewno pamiętasz smaki, jakie towarzyszyły dzieciakom, które wtedy większość czasu spędzały na podwórku, a o czekoladach czy choćby egzotycznych owocach mogły tylko pomarzyć. Dzisiaj jednak niektóre z nich wciąż są dostępne i mogą się nimi rozkoszować także nasze dzieci.

Dla zdrowia

Witaminy dla dzieci. Dzisiaj dostępne w dużej ilości smaków, w proszku, w kapsułkach i w formie tranu http://www.vibovit.pl/co-nieco-o-witaminach/ Znana marka produkująca smaczne witaminy dla niemowląt i dzieci obecna była już 40 lat temu, a i teraz dzieci rosną zdrowo dzięki nim. Dzisiejsi 40-latkowie, gdy byli dziećmi, wkładali paluszki do saszetki i wyjadali proszek witaminowy.

witaminy

Truskawki z piaskiem. Nie, to nie specjalna odmiana. Po prostu kto miał ogródek, ten zbierał truskawki prosto z krzaczka, a kto nie miał… chodził na „pachtę”, czyli podkradał truskawki z pola. A niemyte truskawki często chrupały między zębami.

Na słodko

Blok czekoladowy ze zdrowiem niewiele ma wspólnego, ale zastępował czekoladę i smakował lepiej, niż wyrób czekoladopodobny.

witaminy

Oranżada była tym, czym dzisiaj dla większości osób jest cola. Słodka, z bąbelkami, sprzedawana w butelkach z kaucją albo… w woreczkach.

Wata cukrowa, czyli prawdziwa bomba witaminowa, była do kupienia tylko podczas festynów. Obecnie można ją kupić nawet w paczkach, jednak ta z patyka wciąż jest najsmaczniejsza.

Na śniadanie

Kanapki zawsze były na topie, ale najsmaczniejszy był… twarożek homogenizowany i zwykła bułka. Oczywiście jadło się takie śniadanie bez pomocy łyżki, wystarczyło bowiem bułką zagarniać gęsty serek.

Szynka konserwowa dzisiaj kojarzy się tylko z biwakami, chociaż i te już odchodzą do lamusa. Kiedyś był to jednak rarytas, na który rodziny pozwalały sobie jedynie w święta.

Zdjęcia: http://foter.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.