Navigation Menu+

Wchłanianie magnezu – wybierz skuteczny preparat

Opublikowano w Wrz 27, 2018 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

Magnez to pierwiastek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety nie zawsze dieta w pełni zaspokaja zapotrzebowanie, poza tym nasz codzienny tryb życia sprzyja (stres, duże ilości kawy) sprzyjają jego wypłukiwaniu. Dlatego często zaleca się suplementację, a nawet leczenie preparatami, oczywiście takimi, które zapewniają optymalne wchłanianie magnezu.

Preparaty z magnezem – który wybrać?

Wystarczy wejść do apteki, aby przekonać się, że od przybytku (preparatów z magnezem) kręci się w głowie. Który zatem wybrać? Wbrew pozorom nie jest to takie proste i nie każdy preparat jest tak samo skuteczny. Istotne znaczenie ma oczywiście wchłanialność magnezu. Należy także zwrócić uwagę na to, że większość dostępnych środków to tzw. suplementy.

apteka

Który preparat warto wybrać…?

 

Lek czy suplement?

Zapewne wiele osób zapyta „co złego w suplementach?” Oczywiście nic, o ile są stosowane jako uzupełnienie diety. Warto jednak wiedzieć, że magnez może być zalecany również jako lek stosowany przy niedoborach związanych z różnymi problemami zdrowotnymi. Pamiętajmy, że tylko niektóre preparaty mają status leku.

tabletki

Lek czy suplement? Zapytaj lekarza

 

Wchłanialność magnezu

Na co jeszcze zwracamy uwagę? Jeśli chodzi o wchłanianie magnezu istotna jest forma chemiczna. Badania naukowe potwierdzają, że najlepszą przyswajalność magnezu w preparatach doustnych zapewniają mleczan, cytrynian i asparaginian magnezu. Ponadto magnez powinno się przyjmować podczas posiłków – białka i tłuszcze nienasycone sprzyjają wchłanianiu. Przyswajalność magnezu poprawia też połączenie z witaminą B6.

lek

Wchłanialność magnezu ma znaczenie

 

MAGNE B6

Na rynku zdecydowanie więcej jest suplementów, spośród których warto wybrać ten o najwyższej przyswajalności magnezu. O przyjmowaniu magnezu w formie leku decyduje zawsze lekarz. Magne B6 to szeroka oferta preparatów z mleczanem lub cytrynianem magnezu, wzbogaconych witaminami i składnikami mineralnymi:

skurcz

Magnez na kurcze mięśni Magne-B6 Skurcz

 

cardio

Magne-B6 Cardio-suplement diety

 

max

Magne-B6 Max z dużą dawką magnezu

 

active

Magnez z kwasem foliowym Magne-B6 Active

 

lek magnez

Lek z magnezem Magne-B6

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, magneb6.pl, shutterstock

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.