Navigation Menu+

Wakacje z dziećmi – co wziąć w razie choroby?

Opublikowano w Sie 13, 2017 przez w Czas wolny, Zdrowie | 0 komentarzy

palevo syrop dla dzieci

Dziecko choruje podczas wakacji? Niestety, wg prawa Murphyego, nawet jeśli Wasz maluch jest okazem zdrowia, to podczas urlopu zapewnie dostanie gorączki, kataru, kaszlu i sprawi, że urlop będzie obfitować w zmartwienia. Jak się na takie ewentualności przygotować?

palevo syrop dla dzieci

Po pierwsze – przygotuj apteczkę

Niezależnie do jakiego kraju jedziesz, wszystko co może się przydać, warto mieć ze sobą, bo szukanie w środku nocy apteki w kurorcie nie jest niczym przyjemnym. Dlatego na wszelkie ewentualności trzeba mieć leki przeciwgorączkowe i syrop na różne dziecięce choroby układu oddechowego. Dobrze sprawdzi się Palevo syrop dla dzieci, który podnosi odporność i zmniejsza dolegliwości chorobowe, m.in. dzięki dawce witaminy C oraz ekstraktu z lipy, znanej jako fantastyczny lek na przeziębienie. Weźcie też leki na biegunkę i nawadniające i takie “oczywistości” jak płyny antyseptyczne, plastry i bandaże.

Po drugie – dowód ubezpieczenia społecznego

Wystarczy na kilka dni przed wyjazdem podjechać do oddziału NFZ i wyrobić sobie oraz całej rodzinie kartę EKUZ, która w krajach Unii Europejskiej jest dowodem na to, że macie ubezpieczenie zdrowotne. Jest szansa, że dzięki niej w przychodni czy w szpitalu uzyskacie pomoc szybko i bezpłatnie.

palevo syrop dla dzieci

Po trzecie – nie żałuj na dodatkową polisę

Wykupcie ubezpieczenie prywatne – jeśli jedziecie z biurem podróży, które oferuje je w cenie, sprawdźcie jaki jest zakres ubezpieczenia, a jak jedziecie sami to można je wykupić samodzielnie. W zależności od kraju docelowego podróży, terminów wyjazdu i powrotu oraz wysokości ubezpieczenia, kosztuje ono od kilkunastu do kilkuset złotych, przeciętnie do 100 zł. Dzięki niemu można odzyskać koszty leczenie czy transportu medycznego, a nawet koszt podróży taksówką do i z szpitala.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.