Navigation Menu+

Jak urządzić małe biuro?

Opublikowano w Kwi 19, 2018 przez w Finanse | 0 komentarzy

piccolo

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności. Zwłaszcza osoby, które pracują w wolnych zawodach: architekci, prawnicy i radcy prawni, graficy, programiści czy nawet copywriterzy wolą świadczyć usługi na rzecz wielu klientów, samodzielnie brać odpowiedzialność za zlecenia i rezygnują z pracy w korporacji lub u pracodawcy. Jednak własna firma to także konieczność zorganizowania biura. Biura, jako miejsca do pracy i przyjmowania klientów. Podpowiem, czego w takim biurze nie może zabraknąć.

piccolo

Miejsce do pracy

Każdy, kto w pracy korzysta z komputera, potrzebuje wygodnego miejsca do pisania i siedzenia. Biurko i krzesło powinno stać w miejscu, w którym pada dużo słonecznego światła. Nie bezpośrednio na ekran komputera oczywiście, ale pamiętajmy, że w pracy spędzamy minimum 8 godzin dziennie, a odcięcie się od świata zewnętrznego w pomieszczeniu bez okien może negatywnie wpływać na samopoczucie. Pokój do pracy powinien być umeblowany tak, aby zachować w nim porządek. Jeśli zbieramy szczegółową dokumentację klientów, dobrze jest się zaopatrzyć w szafę z zamkami. Jeśli zaś rysujemy projekty, blat powinien być dobrze oświetlony i na wysokości optymalnej do pracy bez zbędnego pochylania się i obciążania kręgosłupa.

Poczekalnia lub przedpokój

Nie jest to miejsce niezbędne, bo nawet w pokoju do pracy możemy umieścić szafę na ubrania lub wieszak, ale jeśli często przychodzą do nas klienci, lepiej zapewnić im poczekalnię, w której stoją wygodne krzesła lub fotele i gdzie można powiesić płaszcz, lub zostawić parasol.

piccoloWygodna kuchnia lub aneks

Niezbędne wyposażenie każdego biura: zlew, kuchenka do gotowania, czajnik do wody i ekspres do kawy. Jeśli nie posiadamy dużo miejsca na wygospodarowanie kuchni, a dysponujemy tylko niewielkim aneksem z małym blatem, możemy zdecydować się na kuchenkę dwupalnikową albo mikrofalówkę, małą lodówkę podblatową i niewielki ekspres kapsułkowy, np. Piccolo. Piccolo to ekspres, który zajmuje bardzo mało miejsca, a zaparza smaczną, markową kawę, którą można poczęstować klientów.

Tak przygotowane biuro nie kosztuje wiele, ale idealnie spełnia funkcję miejsca do wygodnej pracy i kontaktów z klientami.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.