Navigation Menu+

Urlop po sezonie – naprawdę warto!

Opublikowano w Wrz 2, 2018 przez w Czas wolny | 0 komentarzy

Lato się kończy, a wakacji póki co nie było… tak się złożyło, że w tym roku nie udało się zaplanować urlopu w tzw. gorącym sezonie? Nic straconego! Warto wiedzieć, że urlop po sezonie, wyjazd we wrześniu, a nawet w październiku, mają wiele tzw. plusów dodatnich”. Często okazuje się, że osoby zmuszone przez okoliczności do jesiennego wypoczynku, w przyszłości wybierają już tylko posezonowe urlopy.

Schyłek lata i jesień to wbrew pozorom znakomita pora na urlopowe wyjazdy. Nawet jeśli lato nie będzie tak łaskawe i słoneczne jak tegoroczne. Dlaczego urlop po sezonie to dobry pomysł? Argumentów za jest wiele i są one naprawdę godne uwagi…

Więcej wolnego = efektywny wypoczynek

Teoria o trzytygodniowym urlopie jest nam doskonale znana. Badania potwierdzają, że dwa tygodnie odpoczynku od obowiązków zawodowych to absolutne minimum, natomiast optymalny czas, jakiego potrzebuje nasz organizm dla regeneracji, to trzy tygodnie. Nawet w wymarzonym, najpiękniejszym miejscu pierwszy tydzień mija na oderwaniu się od codzienności i zaadaptowaniu do wakacyjnych realiów. Dopiero potem zaczynamy się relaksować. Tymczasem w lipcu i sierpniu, kiedy wszyscy planują swoje urlopowe eskapady, czasem trudno o więcej niż tydzień wolnego. Ale za to we wrześniu i październiku… najczęściej grafik urlopowy zapewnia o wiele większą swobodę i owe mityczne trzy tygodnie są całkiem realne.

na kajaku

Dopiero po pierwszym tygodniu zaczynamy się naprawdę relaksować

 

Spokój, cisza, błogo…

Modne kurorty, a nawet mniej popularne miejscowości turystyczne, są oblegane latem. Niezależnie od tego jak bardzo lubimy malutkich milusińskich czy też rozumiemy młodzieńczą potrzebę głośnej zabawy, nie sprzyja to wypoczynkowi. Koniec lata i jesień to czas, kiedy maluchy wracają do przedszkoli, a uczniowie do szkół. Na plażach, na górskich szlakach i w większości atrakcji turystycznych pozostają tylko wytrawni piechurzy, ludzie ciekawi świata i spragnieni ciszy oraz spokoju. Na promenadach i na deptakach nie ma tłumów, bez trudu znajdziemy wolny stolik w miłych kawiarenkach i miejsce w przytulnych pensjonatach.

grecja

Nawet na egzotycznych plażach po sezonie jest spokojniej

 

Po sezonie, czyli taniej

Po sezonie królują oferty last minute, które mogą być tańsze od wyjściowej oferty nawet o kilkadziesiąt procent. Dzięki temu, w cenie urlopu nad jeziorami, mamy kolorową, egzotyczną eskapadę. Ekonomiczny aspekt urlopu po sezonie dotyczy nie tylko ofert last minute. Generalnie ceny noclegów, zakwaterowania, ale też wszelkich atrakcji są coraz niższe, w porównaniu do szczytu sezonu (lipiec / sierpień). Dotyczy to zarówno wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych.

stoliki

Bez trudu znajdziemy miejsce w miłej kafejce i będzie taniej….

 

Inni już po, Ty dopiero przed…

Oczywiście w sezonie solą w oku bywa widok opalonych, wypoczętych (czyżby?  po krótkim, kosztownym urlopie w tłumie…) kolegów i koleżanek. Cóż z tego? Teraz, kiedy wszyscy są sfrustrowani blisko rocznym oczekiwaniem na urlop, Ty dopiero pakujesz walizki i planujesz wymarzony wyjazd. A kiedy większość współpracowników już zapomni, że w ogóle był jakoś urlop, Ty wracasz w świetnej formie, z nowym zapasem sił i postanowieniem, że od teraz jeśli urlop to tylko po sezonie!

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.