Navigation Menu+

Jak umilić sobie zimowe wieczory?

Opublikowano w Gru 1, 2017 przez w Czas wolny, Dom | 0 komentarzy

zimowy wieczór

Zimowe wieczory wydają się trwać w nieskończoność. Ciemno zaczyna robić się już około 16, a gdy masz to szczęście, że szybko wracasz z pracy i masz wieczór dla siebie, czasami poddajesz się melancholii. Nie warto, bo zima ma także swoje zalety. Wystarczy tylko dobrze zorganizować sobie czas, by się nią w pełni cieszyć i ją doceniać.

zimowy wieczór

Remont lub porządki

Zima to świetny czas na remont, drobne prace w domu, a także na porządki w szafach i regałach. Przemalowanie korytarza, odnowienie krzesła z czasów PRL albo wymiana garderoby, to naprawdę świetny sposób na zaprowadzenie ładu w mieszkaniu i nadaniu mu nowego charakteru. Ja w tym roku zmieniłam wystrój salonu, dodając kilka samorobnych elementów i przemalowałam korytarz z brązowego, na biały. Zima od razu zrobiła się bardziej znośna.

Zacznij się uczyć

Studia podyplomowe dużo kosztują, ale już kurs językowy lub szycia to miesięcznie tylko kilkadziesiąt złotych mniej w budżecie. Nowe umiejętności przydać się mogą podczas szukania pracy albo mogą stać się dodatkowym źródłem zarobku lub sposobem na oszczędzanie. Znakomitym pomysłem jest… nauka tańca. Taniec to ruch, który kształtuje ciało, spala kalorie, a także poprawia samopoczucie, co zimą ma olbrzymie znaczenie. Jeśli nie masz pary, to nic straconego. Taniec to nie tylko tango czy rock’n’roll, ale także break dance czy taniec brzucha, idealne do tańczenia solo.

zimowy wieczór

Czytaj książki

Statystyki dotyczące czytelnictwa są zatrważające, tym bardziej warto je trochę podnieść. Zima to najlepszy czas na nadrabianie zaległości w lekturach. Czytać można wszędzie, a jeśli ceny książek są dla Ciebie zbyt wysokie, to przecież istnieją biblioteki.

Naucz się gotować

Do tej pory jadałaś pulpety ze słoików przygotowywanych przez mamę? Czas najwyższy poznać tajniki robienia curry, sushi, spaghetti czy zwykłego rosołu.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.