Navigation Menu+

Trądzik pospolity czy różowaty

Opublikowano w Sie 26, 2017 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

leczenie trądziku różowatego

Problemy skórne są niezwykle powszechne. Skażenie środowiska, konserwanty, zbyt przetworzona żywność, zaburzenia hormonalne, kosmetyki niedostosowane do problemów skórnych, stres, używki – to wszystko wpływa na stan cery nie tylko u osób młodych, które do niedawna jako jedyne miały do czynienia z trądzikiem, ale także u osób dojrzałych, które teoretycznie z trądzikiem już nie powinny mieć kontaktów. Jak jednak odróżnić trądzik pospolity od trądzika różowatego, żeby odpowiednio go leczyć?

 leczenie trądziku różowatego

Trądzik pospolity

To najpopularniejsze schorzenie dermatologiczne, które dotyczy ludzi młodych. To choroba przewlekła, która wiąże się ze wzmożoną pracą gruczołów łojowych. Zwykle wykwity pojawiają się na twarzy, czasami też na górnej części pleców. Skóra z trądzikiem pospolitym jest szara, ziemista, a krosty mogą być czerwone oraz widać czarne lub białe zaskórniki. Jeśli trądzik ma formę zaostrzoną, może na zawsze pozostawić blizny. Taki rodzaj trądziku może utrzymywać się nawet do 30-tego roku życia, chociaż z czasem objawy się zmniejszają.

 leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty

W przypadku trądziku różowatego na skórze pojawia się rumień, zwłaszcza u osób pomiędzy 30-tką a 40-tką i częściej pojawia się u kobiet, niż u mężczyzn. Do końca nie wiadomo, co jest przyczyną trądziku różowatego, ale zwykle skarżą się na niego osoby z jasną karnacją. Trądzik różowaty przejawia się przede wszystkim rumieniem, odczuwaniem gorąca, krostkami, rozszerzonymi naczynkami, czasami niewielkim obrzękiem w miejscu zmian. Jeśli nie wiesz, jak wygląda leczenie trądziku różowatego, możesz więcej o nim poczytać tutaj.
Warto podjąć leczenie trądziku różowatego, ponieważ kłopoty ze skórą mogą być przyczyną depresji, wycofania, kłopotów z komunikacją z otoczeniem i powodem wielu kompleksów.

Zdjęcie: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.