Navigation Menu+

Tłusta, normalna czy sucha i swędząca skóra?

Opublikowano w Wrz 5, 2016 przez w Uroda | 0 komentarzy

swędząca skóra

Twoja przyjaciółka kupiła sobie nowy krem, który wychwala pod niebiosa? Twierdzi, że po jego użyciu ma jędrną i promienną skórę? Może i tak, ale to, że jednej osobie dany krem służy, nie znaczy, że Tobie także będzie odpowiadał. Mało jest bowiem takich kosmetyków, które odpowiadają każdemu.

swędząca skóra

Każdy ma inną skórą i inne potrzeby

Rodzaje skóry

Dermatolodzy zwykle bardzo szybko są w stanie rozróżnić rodzaj skóry. Najczęściej jednak spotykamy osoby z cerą suchą, wrażliwą, albo normalną lub też tłustą, czy mieszaną. Są także cery problemowe – z trądzikiem, pękającymi naczynkami, bardzo wrażliwe, atopowe. Dla tych cer wymagane jest używanie specjalistycznych kosmetyków, które albo ją dogłębnie oczyszczą, zamaskują zaczerwienienia i wzmocnią naczynka lub sprawią, że zwykle swędząca skóra będzie znowu gładka i niepodrażniona.

Cera tłusta

Skóra tłusta oczywiście mocno się błyszczy, ma skłonność do zaskórników i wyprysków, może mieć też partie bardziej suche – na policzkach, podczas gdy czoło, nos i broda błyszczą się niezwykle szybko. Do takich skór wybierajmy kremy matujące, które hamują wydzielanie łoju, ale jednocześnie ją nawilżają. Wysuszanie skóry tłustej wzmaga bowiem tylko problem i powoduje jeszcze bardziej intensywne przetłuszczanie. Zmatowiona, sucha (w znaczeniu – nie lepiąca się) ma mniejszą skłonność do zanieczyszczeń, ale też później pojawiają się na niej zmarszczki.

swędząca skóra

Skóra sucha ma większą skłonność do zmarszczek

Cera sucha i normalna

Cera sucha to zwykle też cera wrażliwa, swędząca, na której szybko mogą pojawiać się zmarszczki. Używajmy więc przy niej kosmetyków delikatnych, nie ściągających, mocno nawilżających i pokrywających ją lekkim filmem, który chroni ją przed wyparowywaniem wody.

Najmniej wymagająca jest cera normalna u młodych osób. Te nie wymagają specjalistycznych kremów, wystarczy dokładne oczyszczenie skóry dwa razy dziennie i nałożenie kremu nawilżającego z naturalnymi składnikami.

Dlatego, gdy przyjaciółka zachwala krem, dowiedz się, jaką ma cerę i czy na pewno będzie to produkt dobry także dla Ciebie.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.