Navigation Menu+

Święta w domu czy w hotelu? Pomyśl o tym już teraz!

Opublikowano w Lis 27, 2017 przez w Dom | 0 komentarzy

święta

Już w listopadzie w każdym sklepie pojawiają się choinki, bombki a z głośników rozbrzmiewają kolędy. Nastrój  świa udziela się każdemu, także tym, którzy myślą o nich znacznie później. Pojawić się w tym czasie mogą pierwsze pomysły, jak je spędzić. Czy w domu, czy może gdzieś wyjechać? Za oboma pomysłami stoją argumenty, które warto rozważyć, zwłaszcza że święta poza domem trzeba zaplanować już teraz.

święta

Święta w domu

Za: nie ma jak dom. Własna kuchnia, pokój, choinka. Święta Bożego Narodzenia są niezwykle rodzinne, dlatego spędza się je z bliskimi, którzy chcą nas ugościć, albo zapraszamy do naszego domu. Nie trzeba się pakować, wyjeżdżać, stać w korkach czy przedzierać się przez śnieżycę.
Przeciw: sprzątanie, gotowanie, stawianie na stół, zapewnienie noclegów- to wszystko spada na gospodarza domu, w którym odbywa się Wigilia. Zwykle na kobietę, która gotuje, odkurza, myje okna już na wiele dni przed świętami. W domu więc czasami o odpoczynek trudno.

święta

Święta “wyjazdowe”

Za: zmiana otoczenia nie oznacza, że święta nie będą rodzinne. Można wyjechać w góry, na Mazury, gdzieś w Polsce, jak i za granicę. Można wybrać region wyjątkowo zimowy, na przykład polskie Tatry, a można polecieć na Wyspy Kanaryjskie – dla każdego coś miłego. Boże Narodzenie to wiele dni wolnych od pracy, nie zużyjemy więc przysługującego nam wypoczynkowego urlopu. Osoba, która zwykle jest odpowiedzialna za przygotowanie świąt, wreszcie odpocznie, bo stół będzie nakryty przez pracowników hotelu.
Przeciw: koszty. Nie da się ukryć, że święta w hotelu to opcja dla osób z bardziej zasobnym portfelem, zwłaszcza gdy chcemy udać się na odpoczynek tłumnie: z całą najbliższą rodziną. Nie każdego na to stać. Oczywiście warto poszukać promocji i wykupić miejsca teraz lub poczekać do samych świąt i polecieć gdzieś po cenie last minute. To mogą być ciekawe święta!

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.