Navigation Menu+

Studia w Poczdamie – dlaczego warto zamieszkać w akademiku?

Opublikowano w Lis 28, 2019 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

ksiazki

Poczdam – miasto, które łączy historię z niepowtarzalną dawką młodzieńczej energii. Ta dawna rezydencja władców pruskich jest przepiękną mieszanką pałaców i ogrodów w stylu, któremu nadano nawet własną nazwę: rokoko poczdamski. W końcu nieprzypadkowo Poczdam znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ale wspaniała architektura i bogata historia to nie jedyne, co ma do zaoferowania niemieckie miasto.

Studenckie miasto

W Poczdamie znajdują się jedne z najlepszych uniwersytetów w Europie, a oferta poszczególnych uczelni jest tak bogata, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Życie studenckie jest także bardzo interesujące, a nawet maluje się lepiej niż gdziekolwiek indziej. Tak naprawdę w Poczdamie jest wszystko, czego młody człowiek potrzebuje do szczęścia. Więc jeśli zdecydowałeś się na studia tutaj – gratulacje! Naprawdę dobry wybór. Zanim jednak zaczniesz cieszyć się nowym życiem, musisz poszukać odpowiedniego zakwaterowania. Nie oszukujmy się – miejsce zamieszkania na studiach jest równie ważne, co dobre notatki z wykładów. Na tapetę bierzemy więc akademiki w Poczdamie!

nauka studia

 

We wspólnocie zawsze raźniej

Jeśli studia w Poczdamie, to obowiązkowo akademik. Dlaczego? Mogłabym powiedzieć, że w grupie zawsze raźniej i tym zamknąć temat, ale warto w tym miejscu przytoczyć jeszcze parę plusów i atutów akademika. Zacznijmy od tego, że mieszkania na wynajem są relatywnie drogie, a przy tym wcale nie oferują aż tak bardzo wysokiego standardu, jak by to sugerowała ich cena. Poza tym w akademikach zawsze coś się dzieje. Jest wesoło, przez co nuda i samotność na pewno nie będą ci grozić.

Akademiki w Poczdamie są szczególnie interesujące, gdyż mieszkają tu studenci z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Anglii, Francji, Ameryki, czy Ukrainy. Można więc poznać inne kultury i obyczaje, a także wspólnie wychodzić do kina lub teatru. Można razem imprezować i zakuwać przed egzaminem, wymieniać się cennymi notatkami, itp. No i jeszcze jedno, mieszkając w wynajętym mieszkaniu nie masz szansy na zawarcie tylu wspaniałych przyjaźni. Tylko przebywając z ludźmi i wśród ludzi możesz poznać nietuzinkowe osobowości. Z niektórymi nie zechcesz rozstać się już do końca życia. To właśnie znaczy akademik!

akademik biurko

 

Jeśli akademiki Poczdam – to tylko BaseCamp

Akademiki Poczdam BaseCamp to raj dla studentów i jedyna słuszna decyzja. Płacąc za wynajem pokoju, otrzymujesz nowocześnie urządzoną przestrzeń z własną łazienką i aneksem kuchennym. W cenie masz rachunki i szybki Internet, a na terenie akademika dodatkowo dużą kuchnię, cichy pokój do nauki, specjalny pokój do zabaw, taras, pralnie, siłownię i kino. Akademiki BaseCamp posiadają też parking dla swoich mieszkańców.

Do dyspozycji studentów jest również wypożyczalnia rowerów. I powiedz teraz, że nie brzmi to jak raj. Chcesz mieszkać z drugą połówką? Proszę bardzo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zamieszkali razem. Wystarczy dopłacić 50 euro miesięcznie i można cieszyć się przestronnym pokojem dla par.

Wśród zalet warto wymienić także lokalizację. Akademiki Poczdam BaseCamp znajdują się dosłownie rzut beretem od uniwersyteckiego kampusu, co bardzo ułatwia życie, bo nie trzeba wstawać skoro świt, żeby nie spóźnić się na wykłady. W okolicy akademika znajduje się też mnóstwo przydatnych punktów gastronomicznych i rozrywkowych. Ale tak naprawdę nie trzeba nawet ruszać się poza kampus, bo praktycznie wszystko co ważne jest już na miejscu.

Tak więc jeśli interesuje cię wygodny i zapewniające idealne warunki do życia oraz nauki akademik w Poczdamie, koniecznie postaw na BaseCamp. Tutaj poczujesz się jak w domu! Więcej szczegółów znajdziesz pod tym adresem: http://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/

 

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.