Navigation Menu+

STOP! W tych sytuacjach zrezygnuj z seksu!

Opublikowano w Paź 18, 2017 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

wydzielina z pochwy

Regularna aktywność seksualna ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Posiadanie stałego partnera daje poczucie bezpieczeństwa, seks rozładowuje napięcie, daje wiele radości, ale także… podnosi odporność organizmu. Jednak są sytuacje, kiedy seksu uprawiać po prostu nie wolno. Nawet jeśli mamy na niego wielką ochotę.

wydzielina z pochwy

Seks pod wpływem alkoholu

Oczywiście nie chodzi o zbliżenie z mężem czy narzeczonym po dwóch kieliszkach wina do kolacji, ale o pójściu “na całość” po suto zakrapianej imprezie z obcym mężczyzną. Oczywiście trudno nad sobą zapanować po wypiciu zbyt wielu procentów, ale dlatego warto nieco przystopować, a nawet wcześniej poprosić znajomych o nieco czujności. Upojna noc z obcym facetem może przyjemna, ale skończyć się przykrymi konsekwencjami: niechcianą ciąża, chorobą weneryczną, a także “kacem moralnym”.

Miesiączka

To 4-5 dni krwawienia, podczas których lepiej powstrzymać się od stosunku seksualnego. Oczywiście są pary, którym zupełnie to nie przeszkadza, ale gdy jedna ze stron nie uważa współżycia podczas okresu za coś przyjemnego lepiej sobie odpuścić i odczekać kilka dni. Zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny miesiączka może być momentem, w którym nie czują się komfortowo, a panie często mają dodatkowe dolegliwości, takie jak tkliwość piersi czy ból podbrzusza. Pamiętajmy też, że seks podczas okresu nie gwarantuje, że nie zajdziemy w ciążę.

Infekcja bakteryjna lub grzybicza

Powodem wstrzemięźliwości seksualnej powinno być pojawienie się nietypowej wydzieliny w pochwy. Może ona bowiem zwiastować infekcję bakteryjną lub grzybiczą, którą zarazić można także partnera. W tym okresie szczególnie trzeba zadbać o higienę intymną, ponieważ wszelkie upławy mają często nieprzyjemny zapach. W takich sytuacjach należy reagować szybko: stosować płukanki Tantum Rosa*, które łagodzą dolegliwości i przyspieszają leczenie oraz skorzystać z wizyty u ginekologa i powstrzymać się od kontaktów intymnych, aż do wyleczenia infekcji.

wydzielina z pochwy

Zagrożona ciąża

Nie ma żadnych obaw i można uprawiać seks w ciąży, która nie ma jest zagrożona i rozwija się prawidłowo. Jednak jeśli pojawiają się komplikacje i lekarz ostrzega przed konsekwencjami, trzeba sobie wziąć jego rady do serca. Bywa tak, że wstrzemięźliwość seksualna będzie musiała trwać kilkanaście dni, a czasami trzeba czekać aż do porodu i upływu kolejnych 6 tygodni. W tym czasie jednak warto poszukać innych sposobów na zbliżenie i rozładowanie napięcia seksualnego.

Zdjęcia: unsplash.com

* Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.