Navigation Menu+

Sposób na grypę? Oto on!

Opublikowano w Cze 10, 2018 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

sposób na grypę

Chociaż sezon na grypę już za nami, choroba ta może dopaść nas w każdej chwili. Wirus grypy jest bowiem trudny do zwalczenia i wystarczy jedna zarażona osoba, która podróżuje autobusami, chodzi na zakupy czy do pracy, by chorych przybywało. Na szczęście skuteczny sposób na grypę istnieje i nie polega tylko na leżeniu w łóżku i czekaniu na koniec choroby.

sposób na grypę

Dlaczego niektórzy chorują częściej?

Na działanie wirusa grypy narażone są osoby, których organizm sam nie jest w stanie go zwalczyć. Zazwyczaj więc choroba dopada dzieci, osoby starsze oraz te, które żyją w stresie, źle się odżywiają, czy są przepracowane, albo niedawno przeszły dłuższą rekonwalescencję. Grypa może mieć też różny przebieg. U osób silnych, w kwiecie wieku, uprawiających sport może przebiegać łagodniej, u dzieci i osób starszych częściej natomiast dochodzi do groźnych powikłań, a ostatecznie częściej też kończy się śmiercią. Żeby zapobiegać grypie, należy więc zadbać o swój organizm w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu, a gdy już wirus zacznie siać w nim spustoszenie, trzeba zadbać o jego wzmocnienie, by miał on więcej siły do bronienia się.

sposób na grypęSkuteczny sposób na grypę

Oczywiście najlepiej jest grypie zapobiegać, niż ją leczyć. Zapobiegać jednak jest trudno, zwłaszcza w grypowym sezonie lub kiedy dużo pracujemy, spędzamy czas w skupiskach ludzkich. Trzeba w takich przypadkach przede wszystkim pamiętać o higienie, czyli myć ręce przed posiłkiem, po każdym powrocie do domu, a nawet podczas zakupów, bo wirusy osadzają się na pieniądzach, poręczach i innych przedmiotach, których dotykamy. Z wirusem grypy nie można przychodzić do pracy! Pracowników z gorączką, dreszczami, katarem należy odesłać do domu, zanim zachoruje cały zespół. Na wirusy grypy świetnie działają naturalne środki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które podnoszą odporność organizmu: miód, czosnek i cytryna, kwiaty i owoce czarnego bzu, tymianek czy wyciąg z eukaliptusa. Na szczęście składniki te można znaleźć w gotowych syropach*, które wspomagają naturalne leczenie przeziębień i grypy u dorosłych oraz dzieci.

Zdjęcia: pxhere.com

* Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.