Navigation Menu+

Sofa czy narożnik? Co wybrać do salonu?

Opublikowano w Wrz 30, 2017 przez w Dom | 0 komentarzy

sofa

W salonie niezbędne są dwa meble: kanapa i stolik kawowy. Są osoby, które jeszcze dodałyby regał na książki i (lub) telewizor, ale przyznajmy: bez picia kawy na miękkiej kanapie nie ma żadnego porządnego salonu. Nawet jeśli to, co nazywamy salonem, ma 10 metrów kwadratowych. Jaką więc kanapę wybrać?

sofa

Czy lepiej sprawdzi się niewielka sofa, czy jednak wielki narożnik?

Odpowiedź wcale nie jest trudna: sprawdzi się to, co się w nim zmieści. Nie ma sensu kupowanie wielkiego narożnika do malutkiego pokoju, bo stanie się on klaustrofobicznie mały. Mała sofa w wielkim pomieszczeniu także nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że obok sofy stanie szezlong, wielki puf, worek sako czy rozwiesimy w pokoju hamak. W każdym wnętrzu trzeba postawić na umiar i wiedzieć, co to jest “złoty środek”.

Sofa do spania, nie tylko do siedzenia

Świetnie jest, jeśli oprócz salonu mamy też sypialnię, w której stoi tradycyjne, wygodne łóżko. Jednak nawet wtedy przyda się rozkładana kanapa w salonie. Nie tylko dla gości, ale także wtedy, gdy partner jest przeziębiony i nie chce nas zarazić albo… zbyt długo siedział u kolegów, jest w stanie wskazującym i woli nam się nie narażać. Przyda się także dla gości. Zarówno niewielkie sofy, jak i duże narożniki mają funkcję rozkładania do spania. Warto więc już w sklepie rozłożyć mebel i sprawdzić, czy wygodnie się na nim leczy. Najważniejsze jednak jest to, czy wygodnie się na nim… siedzi. Kanapa powinna mieć szerokie siedzisko, musi być miękka, a gdy ma jeszcze rozkładane zagłówki, to spełniać będzie wymogi każdego miłośnika zalegania przed telewizorem lub czytelnika książek.

sofa

Szara? A może… szara?

Gdy zaś chodzi o kolor, to kanapa powinna być szara. To prawdziwy hit w mieszkaniach. Jeśli kogoś drażni taki jednolity kolor, może ozdobić sofę kolorowymi poduszkami lub narzucić na nią kolorowy koc. Drugim modnym kolorem jest mocny ciemny granat. Modna kanapa ma pokrycie z miękkiego weluru albo z tkaniny odpornej na zaplamienie. Skóra, chociaż praktyczna i dająca wrażenie luksusu nie jest obecnie wymogiem, gdy chcemy mieć salon “na czasie”.

Zdjęcia: unsplash.com & foter.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.