Navigation Menu+

Czy siedzisz za długo przed komputerem?

Opublikowano w Sty 15, 2017 przez w Ciekawostki, Czas wolny, Dom | 0 komentarzy

szczypanie oczu przyczyny

Budzisz się rano i włączasz komputer? Potem idziesz do pracy i spędzasz 8 godzin przed ekranem? Następnie wracasz do domu i siadasz przed komputerem? Chociaż w dzisiejszych czasach nie unikniemy ekranów, to jednak taki tryb życia nie jest higieniczny i bardzo szybko zaczną nam dokuczać różne objawy….

szczypanie oczu przyczyny

Bóle pleców

Nawet najwygodniejszy fotel nie zapewni komfortu siedzenia przez 8 czy nawet 12 godzin dziennie. Jeśli długo siedzimy w tej samej pozycji zaczynamy się garbić, kończyny drętwieją, odzywają się bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa albo/i w szyi. Dlatego podczas pracy należy robić sobie przerwy, ale nie na kawę, tylko na krótki trening. W pracy można pochodzić po schodach, przejść się do sklepu, zrobić kilka przysiadów. Przed pracą lub po warto pobiegać, pójść na basen lub siłownię. Ważna jest także postawa na krześle – nogi powinny być oparte o podłogę pod kątem 90 stopni, a pod ramionami muszą być podłokietniki. W okolicy lędźwiowej plecy powinny być podparte twardą poduszką.

Przyczyna szczypania oczu

Pracując przed ekranem nie mrugamy tak często, jak powinniśmy. Przez to nie nawilżamy oczu. Poza tym ciągle pracujemy w sztucznym świetle, oraz często w suchym, klimatyzowanym pomieszczeniu. Oto przyczyny szczypania oczu, przekrwienia, uczucia piasku pod powiekami. Dobrze, jeśli używamy kropli nawilżających, które przypominają składem nasze łzy, robimy sobie częste przerwy i patrzymy od czasu do czasu przez okno na zieleń.

szczypanie oczu przyczyny

Tycie

Rosnąca waga to także efekt pracy przed ekranem komputera. Gdy tak siedzimy, to nasze ciało nie spala dużo kalorii, a jednocześnie chętnie podjadamy słodkie albo słone przekąski. I tutaj znowu jest rada – do pracy trzeba jeździć rowerem albo przychodzić na piechotę, a zamiast chipsów jeść pokrojoną w słupki marchewkę, kawałki jabłka czy seler naciowy i paprykę.

Migrena?

Gdy bardzo często boli Cię głowa, znowu możesz zacząć obwiniać komputer. Zła postawa, obciążanie kręgosłupa, brak ruchu i tlenu, zła dieta, szczypiące oczy i brak odpowiedniej ilości snu – to wszystko wiąże się ze zbyt długą pracą przed komputerem.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.