Navigation Menu+

Jak się fotografuje podczas wakacji?

Opublikowano w Cze 13, 2017 przez w Czas wolny | 0 komentarzy

jak się fotografuje

Przed nami wyjazdy wakacyjne, a z nich przywieziemy… tysiące zdjęć. Dla jednych jest to plus fotografii cyfrowej – karta pamięci pomieści wszystko, dla innych minus – ach te godziny spędzone na oglądaniu cudzych zdjęć z plaży w Egipcie… Czym jednak robić zdjęcia podczas wakacji i jak się fotografuje najnowszymi sprzętami?

jak się fotografuje

Zestaw dla profesjonalisty

Chyba nie sposób już znaleźć w grupie turystów osoby, które posługują się aparatami analogowymi. Cyfrówki wyparły sprzęty z kliszą oraz zmniejszyły nieco swoje rozmiary, gdy chodzi o modele kompaktowe. Większość przedmiotów służących do robienia zdjęć można wsadzić sobie do kieszeni. Jeśli jednak wiesz, jak się fotografuje cyfrową lustrzanką i masz taką w domu, to na bank zdjęcia nią wykonane będą najładniejsze. Różnorodne ustawienia manualne oraz dające niesamowite możliwości ujęcia kolorów i krajobrazów obiektywy, pozwolą ze zwykłych zdjęć z wakacji zrobić nawet fototapetę czy wielki plakat. Niestety, minusem takiego sprzętu jest jego cena i ciężar. Warto go ubezpieczyć, tak by w przypadku kradzieży czy zniszczenia odzyskać pieniądze. Sprzęt fotograficzny wymaga też często całego plecaka, którego trzeba wszędzie ze sobą dźwigać. Nie każdemu to odpowiada…

Aparat w kieszeni

Kompaktowa cyfrówka wielu osobom w zupełności wystarcza. Oczywiście na rynku znajdziemy takie za 200 zł, za 700, jak i za 2 tysiące złotych czy więcej. Jednak mają jedną wspólną cechę – są lekkie i niewielkie, mieszczą się do torebki, plecaka, saszetki biodrowej czy do kieszeni, a zdjęcia z nich wychodzą całkiem przyzwoite. Przy ustawieniach automatycznych nawet dziecko jest w stanie zrobić niezłe zdjęcie z wakacji.

Ostatnią opcją, chyba obecnie najpopularniejszą, jest pstrykanie fotek telefonem. Nowoczesne smartfony mogą pochwalić się parametrami podobnymi do aparatów kompaktowych, a zawsze mamy je pod ręką. Do tego selfistick, czyli kijek na wysięgniku, dzięki któremu możemy w każdej chwili zrobić sobie samemu zdjęcie i nie musimy prosić o to obcych ludzi na ulicy, i mamy pamiątki z wakacji. Oczywiście możemy też w mediach społecznościowych na bieżąco męczyć znajomych fotkami z Dominikany czy gruzińskich gór. Zdjęcia wakacyjne wykonane telefonem nie będą idealne, ale na pewno chociaż trochę przybliżą nam wspomnienia, gdy wrócimy do domu.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.