Navigation Menu+

Przywitaj wiosnę bez kaszlu!

Opublikowano w Mar 12, 2018 przez w Dzieci, Zdrowie | 0 komentarzy

syrop supremin

Wiosna to idealny czas… dla infekcji górnych dróg oddechowych. Jesienią i wiosną najczęściej narzekamy na przeziębienia, katar, kaszel, trudności z oddychaniem i gorączkę. Dzieje się tak dlatego, że temperatury bywają zmienne, a my, stęsknieni wiosny nie zawsze jesteśmy czujni i nie zawsze dobrze ubrani.

syrop supremin

Jak chronić się przed infekcjami?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o ciepłym ubraniu i higienie. Zacznijmy od tego, że wiosną rano i wieczorami bywa zimno, w ciągu dnia temperatura wzrasta, albo widzimy na niebie piękne słońce, a wychodzimy na ziąb. Zbyt cienkie, nieodpowiednie ubranie, brak czapki i szalika to droga do spadku odporności. Dlatego niezależnie od tego, co widzimy za oknem, zabierajmy ze sobą dodatkowe ciepłe ubranie. Zawsze przecież można je z siebie zdjąć, jeśli będzie nam za ciepło. Ubieranie na cebulkę w szczególności sprzyja zdrowiu dzieci. One często ruszają się o wiele bardziej intensywnie, dlatego rozpinają kurtki, ściągają bluzy. Jeśli będą miały trzy warstwy ubrań, łatwiej będzie dopasować ubranie do zmiennych warunków atmosferycznych.
Poza tym niezwykle ważne jest… mycie rąk. Wirusy przenoszą się drogą kropelkową, czyli kiedy ktoś na nas kicha i kaszle, ale także wtedy, kiedy dotykamy przedmiotów w środkach publicznego transportu, publicznych toaletach, a nawet pieniędzy czy artykułów biurowych. Zanim zaczniemy jeść, umyjmy dokładnie ręce. I należy robić to wielokrotnie w ciągu dnia, ciepłą wodą z mydłem.

syrop supremin

Jaki lek na przeziębienie?

Jeśli jesteśmy pewni, że nie mamy grypy, której powikłania mogą być bardzo groźne dla zdrowia, zwykle wystarczy picie gorącej herbaty, leżenie w łóżku i podawanie syropu na kaszel. Może być to popularny Supremin. Syrop Supremin łagodzi odruch kaszlowy, który jest niezwykle uciążliwy zwłaszcza w nocy. Supremin jest odpowiedni także dla dzieci i to tych, które ukończyły 2 rok życia.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.