Navigation Menu+

Przygarnij psa ze schroniska!

Opublikowano w Lip 17, 2018 przez w Czas wolny, Dom | 0 komentarzy

karma dla psów

Latem do schronisk trafia najwięcej zwierząt, które porzucane są przez właścicieli udających się na wakacje. Nie mnie oceniać moralność takich “miłośników” czworonogów, dlatego wolę zachęcać tych prawdziwych do tego, by zwierzę przygarnęli. Najlepiej właśnie ze schroniska.

karma dla psów

Weź psa dorosłego

Przygarnięcie szczeniaka od kogoś, komu urodziły się pieski, wydaje się proste i przyjemne. Mały piesek zawsze jest słodki. Jednak czy wiemy, co z niego ostatecznie wyrośnie? Nie mamy pojęcia, że przygarniając malutką kulkę, za rok będziemy opiekunami psa wielkości wilczura. Ponadto mała kulka wymaga cierpliwości i wychowania. A to zasika mieszkanie, a to pożre ulubione kapcie czy zrobić dziurę w fotelu. Dorosły pies ma już ukształtowany charakter, widzimy, czy jest duży, średni, czy może mały i mamy pewność, że jego sylwetka już niewiele się zmieni. Poza tym przygarnięcie dorosłego psa, zwłaszcza w wieku średnim czy podeszłym, jest wyjątkowym objawem humanitaryzmu, bo te zwykle najdłużej czekają na dom, a czasami nie znajdują go wcale.

Nie musisz inwestować

Ogłoszenia o psach “bez rodowodu” czasami opatrzone są informacją, że szczeniak kosztuje 1000 czy więcej złotych. Tymczasem pies ze schroniska nie kosztuje nic. Aby stać się jego właścicielem trzeba przejść weryfikację: wypełnić ankietę, opisać warunki, w jakich pies będzie mieszkał, swoje dotychczasowe doświadczenia ze zwierzętami. Liczyć się też trzeba z odwiedzinami inspektora TOZ. To procedura, która pozwala pracownikom schroniska na znalezienie odpowiedniego domu dla psa i dopasowanie go, do oczekiwań i potrzeb przyszłego właściciela.

Kiedy decyzja z dwóch stron jest pozytywna i pies ma trafić do domu, trzeba mu zapewnić posłanie, smycz, obrożę, a także zapas karmy dla psów. Karma dla psów Beyond to produkt, który zasmakuje każdemu psiakowi. Karma dla psa ze schroniska powinna być jednocześnie lekko strawna, sycąca i wartościowa, bo w schronisku często psy żywią się kiepsko i na tyle, ile pozwalają fundusze zwykle biednych przytulisk.

karma dla psów

Dużo cierpliwości

Psy ze schroniska bywają psychicznie okaleczone. Zwykle są przestraszone, niepewne, boją się podejść do nowego pana i długo się aklimatyzują. Jednak po pewnym czasie wyraźnie zauważymy, że są wierne, kochające i codziennie dziękują po psiemu za podarowanie im nowego domu.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.