Navigation Menu+

Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

Opublikowano w Sie 2, 2017 przez w Czas wolny, Uroda | 0 komentarzy

Jak przedłużyć trwałość opalenizny

Lipiec nie był zbyt łaskawy dla osób, które uwielbiają wygrzewać się na słońcu i marzą o brązowej skórze. Sierpień zwykle bywa bardziej pogodny i cieplejszy. Osoby, które chcą wrócić z urlopu z piękną opalenizną i cieszyć się nią także o wrześniu, muszą jednak pamiętać, że leżenie na plaży to nie wszystko. Trzeba też zadbać o swoją dietę oraz bardzo intensywnie nawilżać skórę…

Jak przedłużyć trwałość opalenizny

Pielęgnacja skóry

Sprzymierzeńcem długotrwałej opalenizny jest peeling, czyli ścieranie martwej warstwy naskórka. Dzięki peelingowi łatwo można usunąć naskórek, a opalenizna utrwali się na na jego odnowionych warstwach i będzie dłużej widoczna. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba używać kremu z wysokim filtrem. Optymalnym będzie 20-30 jeśli Twoja skóra nie jest wrażliwa oraz jedziesz nad Bałtyk. Warto jednak czasami mieć także krem SPF 50. Krem, nawet ten wodoodporny, należy wcierać co 2h. Po opalaniu trzeba nawilżać skórę, czyli używać intensywnie balsamów, ale także pić 2 litry płynów dziennie.

Opaleniznę utrwala także odpowiednia ilość beta-karotenu w diecie i suplementy, które przedłużają trwałość opalenizny. Warto także pić dużo soku z marchewki.

Jak przedłużyć trwałość opalenizny

Podkreślanie koloru skóry

Gdy już skóra jest pięknie opalona, można używać balsamów i pudrów brązujących, które pięknie wyrównują odcień brązu. Dodatkowo świecące pigmenty zawarte w pudrach sprawiają, że cera wygląda zdrowo i promiennie. Opaleniznę przedłuży także wizyta w solarium. Oczywiście długie przebywanie w solarium jest niezdrowe, więc nie można przesadzać z sesjami. 1-2 sesje po 5 minut w ciągu tygodnia poprzedzone użyciem kremu z wysokim filtrem wystarczą jednak, by przez cały wrzesień mieć piękną skórę.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.