Navigation Menu+

Proste sposoby na jesienne obniżenie nastroju

Opublikowano w Gru 12, 2017 przez w Czas wolny, Moda | 0 komentarzy

sklep z butami

Nie da się ukryć, że brak słońca, deszcz i wiatr nie wpływają pozytywnie na nasze nastroje. Jesień i początek zimy to okres, kiedy nie chce nam się wstawać z łóżka, pracować, częściej też wybieramy się do psychologa. Oczywiście długa depresja jest powodem, by pójść do specjalisty, ale krótkie spadki nastroju można samodzielnie neutralizować.

sklep z butami

Filozofia hygge

To duński sposób na życie, o którym od kilku sezonów często słyszymy w TV i czytamy w prasie. Polega na tym, by dopieszczać siebie każdego dnia. Dopieszczać, czyli zwracać uwagę na otoczenie i to, co jadamy oraz jak spędzamy czas. Warto zwłaszcza jesienią odpuścić sobie codzienne sprzątanie, a zakopać się w kocu, z kubkiem kawy czy kakao, poczytać książkę. Można przygotować kąpiel w dużej ilości piany, ustawić w łazience świece, włączyć relaksacyjną muzykę. Duńczycy dodatkowo zmieniają wystrój wnętrza na bardziej stonowany, ale bogaty w pluszowe tkaniny i miękkie dodatki.

Kup sobie coś ładnego

Pieniądze szczęścia nie dają, ale zakupy tak. Nie mam oczywiście na myśli kupowania majonezu. Sposobem na jesiennego dołka może być wyjście do sklepu z butami. Ładne buty na jesień i zimę, a nawet piękne szpilki, które założymy dopiero na wiosnę, mogą naprawdę poprawić nastrój. Przymierzając buty w sklepie, nie tylko odwracamy uwagę od jesiennego nastroju, ale mamy okazję do spotkania z koleżankami i przebywania z innymi ludźmi. Oprócz butów sklepy oferują także piękne torebki, miękkie kapcie i inne dodatki do stylizacji.

sklep z butami

Ruszaj się!

Karnet na siłownię to dobry pomysł na jesień, nawet jeśli nie musimy zrzucać zbędnych kilogramów. Wysiłek fizyczny wzmaga wydzielanie endorfin, które powodują, że czujemy się szczęśliwi, zadowoleni i mamy więcej energii. Jeśli przy okazji wzmocnimy mięśnie, płuca, serce i ogólnie całe ciało, stanie się ono bardziej odporne także na wirusy i bakterie, które jesienią atakują z równą mocą, jak spadki nastroju.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.