Navigation Menu+

Jak powiększyć małą przestrzeń?

Opublikowano w Paź 12, 2017 przez w Dom | 0 komentarzy

remont

Chociaż Polacy najczęściej robią remonty i zmieniają aranżację wnętrza podczas wakacyjnego urlopu, warto to zrobić jednak jesienią. Nowe meble, kolory na ścianach czy dodatki zdecydowanie poprawią nam nastrój. Co jednak zrobić, gdy pokój jest malutki, a całe mieszkanie przypomina wielkością domek kempingowy, a nie pałacowe salony? Otóż można wykorzystać różne triki, by mała klitka wyglądała jak komnata.

remont

Rozwiązanie numer 1 – zawieś lustra.

Można je montować w każdej przestrzeni, nie tylko w korytarzu czy łazience. Powieszone w odpowiednim miejscu, dzięki odbijaniu promieni słonecznych może zwiększyć przestrzeń nawet dwukrotnie. Gdy lustro powiesimy pionowo, pokój wyda się większy, gdy poziomo – wyższy. Lustro powieszone naprzeciw wejścia albo na całej powierzchni ściany sprawi, że każdy pokój wyda się przestronny i jasny. Dobrym rozwiązaniem jest montaż szaf z lustrzanymi drzwiami w korytarzu i sypialni. Stawiajmy jednak na proste i delikatne ramy, bo te grube i mocno zdobione są ciężkie i mogą sprawić, że efekt będzie odwrotny.

Rozwiązanie numer 2– przemaluj ściany

Jasne, pastelowe barwy odbijają światło, a dzięki temu optycznie powiększają wnętrze. Nie musi być to jednak kolor biały, bo chociaż niezwykle obecnie modny, to nie każdemu się podoba sterylność. Do wyboru mamy przecież też ecru, beże, szarości, pudrowe róże czy miętę. Ciemne barwy można wykorzystać w sypialni, wtedy pokój będzie wydawał się mniejszy, ale jednocześnie będzie bardziej przytulny. Kolorem możemy podkreślić jedną ścianę albo wprowadzić element kolorystyczny w postaci dodatków.

Rozwiązanie numer 3 – naklej fototapetę

Ciekawa fototapeta może świetnie nadać pomieszczeniu głębi. Hitem są motywy plaży, morza, mola, ogólnie otwartej przestrzeni. Przy okazji będzie to świetna dekoracja. Wybierajmy jednak fototapety bardzo dobrej jakości i nie “kiczowate”. Lepiej sprawdzi się krajobraz miejski, niż np. palmy.

remont

Rozwiązanie numer 4 – wyrzuć “kurzołapy”

Wszelkie wazoniki, figurki, ozdobne ramki czy pamiątki tworzą wrażenie bałaganu i wizualnie pomniejszają przestrzeń. Lepiej je wyrzucić, oddać albo schować do komody, jeśli czujemy się z nimi emocjonalnie związani. Im mniej przedmiotów, tym więcej przestrzeni, a przytłoczyć mogą nawet książki, roślinki czy stojąca w witrynie porcelana rodowa. Nie róbmy z wnętrza rupieciarni.

Zdjęcia: unsplash.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.