Navigation Menu+

Jak pielęgnować tatuaż latem?

Opublikowano w Lip 30, 2018 przez w Ciekawostki, Uroda | 0 komentarzy

tatuaż

Myślę, że można spokojnie mówić już o modzie na tatuaże. Chociaż tatuaż znany jest od tysięcy lat, to po wielu programach telewizyjnych poświęconych sztuce tatuowania nie tylko młodzi ludzie decydują się na trwały rysunek na ciele. Tatuaże zdobią ręce, nogi, ramiona, plecy… Jednak z czasem mogą wyblaknąć i nie są już tak piękne. Jak o nie dbać, zwłaszcza latem?

tatuaż

Kiedy robić tatuaż?

To najczęściej latem zapełniają się studia tatuażu. Teoretycznie nie ma takiej pory roku, kiedy tatuażu robić nie wolno, warto jednak pamiętać o tym, że skóra potrzebuje czasu do regeneracji. Jeśli więc zapragniemy mieć nowy rysunek na tydzień przed wczasami all inclusive w Egipcie, nie jest to dobry pomysł. Przez nawet 3 tygodnie skóra goi się. Opuchlizna może być widoczna nawet przez tydzień, potem odpadają strupki, naskórek się złuszcza, tatuowane okolice są wrażliwe na ból i skórę należy smarować leczniczym balsamem. Nie wolno też świeżego tatuażu długo moczyć. Odpadają więc kąpiele w basenie czy w morzu. Drobny piasek wtarty w skórę może natomiast doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia. Kiedy więc wpadniesz na pomysł wykonania tatuażu, możesz to zrobić latem, ale nie, jeśli chcesz zaraz po tym wyjechać na wakacje.

tatuażOchrona tatuażu przed słońcem

Zagojony, nawet wykonany wiele miesięcy wcześniej tatuaż nie oznacza końca pielęgnacji. Pigment pod skórą z czasem może blaknąć. Żeby tak się nie działo, warto skórę pokrywać balsamem, ale nie zwyczajnym, tylko z filtrem UVA lub UVB. Balsam do pielęgnacji tatuażu posiada jednak niski filtr, dlatego lepiej zachować go na noc czy na zimę. Latem najlepiej stosować krem z filtrem powyżej SPF 50. Pamiętać należy, że po każdej kąpieli w morzu, po wycieraniu się ręcznikiem czy po kontakcie skóry z piaskiem, czynność smarowania należy powtórzyć. Nawet wodoodporny balsam nie utrzymuje się na skórze dłużej niż 2-3 godziny. Odpowiednia pielęgnacja to szansa na to, że tatuaż okupiony sporym cierpieniem i dużymi wydatkami będzie piękny przez wiele lat.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.