Navigation Menu+

Permanentne brwi? Cóż to takiego???

Opublikowano w Mar 3, 2018 przez w Uroda | 0 komentarzy

Permanentne brwi

Naturalne, ale zadbane i gęste brwi to obecnie najbardziej gorący trend kosmetyczny. Nie każda kobieta może jednak pochwalić się gęstymi i ciemnymi włoskami na łukach brwiowych, wiele narzeka na to, że ma je cienkie, mało widoczne, musi je stale korygować kredką, co dla osoby, która nie przepada za robieniem makijażu, może być uciążliwe. Właściwe dobranie kształtu brwi i ich koloryzacja może być jednak zabiegiem wykonanym przez kosmetyczkę. Brwi permanentne są trwałe i wyglądają bardzo naturalnie.

Permanentne brwi

Dla kogo makijaż permanentny brwi?

Permanentne brwi to opcja dla tych kobiet, które nie mają czasu i ochoty na codzienne ich malowanie. Taki makijaż jest bowiem trwały, bo utrzymuje się nawet dwa lata, pomimo używania kosmetyków do demakijażu, korzystania z basenu czy morskich kąpieli. To także znakomite wyjście dla tych pań, których brwi są rzadkie, nierówne.

Permanentne brwi

Na czym polega makijaż permanentny?

Praca nad makijażem wygląda nieco jak tatuowanie, ponieważ polega na wprowadzaniu za pomocą igły barwnika pod skórę. Makijaż taki może wykonać tylko kosmetyczka – linergistka. To zabieg inwazyjny, który wymaga zachowania higieny i dużych umiejętności. Biorąc pod uwagę, że efekt będzie utrzymywał się przez wiele miesięcy, nie warto spieszyć się z wyborem gabinetu, z którego chcemy skorzystać. Nie można też decydować się na zabieg podczas ciąży, karmienia, infekcji, kiedy chorujemy na cukrzycę czy nowotwór. Zabieg wyklucza też przyjmowanie leków, które rozrzedzają krew. Zabieg jest też nieprzyjemny, dlatego kosmetyczka znieczula łuk brwiowy kremem z lidokainą. Samo tatuowanie zaczyna się od precyzyjnego szkicu, który nakreśla rysunek docelowego wyglądu brwi. Ważny jest też wybór koloru tuszu, który będzie identyczny, albo nieco ciemniejszy niż naturalne włoski. Sam zabieg trwa około 30 minut i chociaż po nim może na łukach brwiowych pojawić się zaczerwienienie, to jednak zabieg nie wyklucza nas z normalnego życia.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.