Navigation Menu+

Orbitrek – lepsza kondycja, sylwetka i udany trening

Opublikowano w Cze 29, 2019 przez w Czas wolny, Uroda, Zdrowie | 0 komentarzy

Jeden z ważniejszych i najbardziej obleganych sprzętów na siłowni, w każdym klubie sportowym. Można go również z powodzeniem używać w domowym zaciszu, oczywiście w mniejszej wersji. Orbitrek, bo o nim mowa, to urządzenie wyjątkowe, o bardzo szerokim, kompleksowym spektrum działania.

Dlaczego lubimy orbitrek?

Orbitrek albo trenażer eliptyczny to sprzęt wszechstronny, angażujący większość naszych mięśni. Jeśli dodamy, że dość szybko redukuje tkankę tłuszczową, mamy najlepszą odpowiedź na pytanie – dlaczego tak lubimy trening na orbitreku. Już po miesiącu solidnego i systematycznego chodzenia, biegania i wspinania się na orbitreku, widać naprawdę wymierne efekty – w wymiarach, wadze, zmianie sylwetki i wydolności. Przyjrzyjmy się zatem konkretnym korzyściom, jakie zapewnia ten rodzaj treningu.

silownia

Orbitrek – trening dla każdego

 

Orbitrek vs. kalorie i tkanka tłuszczowa

To wręcz wymarzony sprzęt dla osób, które chcą schudnąć, solidny trening na orbitreku może spalić od 500 do 800 kcal. Oczywiście zależy to od intensywności ćwiczenia oraz indywidualnego metabolizmu. Jednocześnie jest to aktywność łatwiejsza i bezpieczniejsza dla stawów w odniesieniu do biegania, które spala podobną ilość kalorii. Warto wiedzieć, że taki trening nie tylko redukuje kalorie i zbędny tłuszczyk, ale bardzo skutecznie rozprawia się z tkanką tłuszczową zgromadzoną na brzuchu, ramionach, udach i biodrach, ponieważ stymuluje ogólne tempo metabolizmu.

dziewczyna

Orbitrek to trening dla całego ciała

 

Lepsza kondycja i samopoczucie dzięki orbitrekowi

Wydolność, czyli zdolność organizmu do wysiłku o wysokiej intensywności w dłuższym okresie czasu, również zyskuje za sprawą orbitreku. Trenując na tym urządzeniu zdecydowanie poprawiamy odporność na zmęczenie , funkcjonowanie układu krążenia, a tym samym ogólny stan zdrowia i witalność.

Solidna przebieżka, forsowny spacer albo spokojny marsz na orbitreku to także dobry sposób na odreagowanie stresu. Nie od dziś wiadomo, że aktywność, wysiłek fizyczny doskonale wpływają na samopoczucie, relaksują, pomagają oderwać się od negatywnych myśli, dotleniają organizm.

Orbitrek – lepsza sylwetka i wzmocnienie mięśni

Specyficzna praca nóg i rąk na treningu sprawia, że trening uruchamia mięśnie całego ciała. Szczególnie zaangażowane są mięśnie nóg – czworogłowe ud, pośladkowe oraz łydki. Warto trzymać uchwyty i używać również ramion, dzięki czemu ładnie modeluje się (a nie rozbudowuje) ich mięśnie. Zresztą orbitrek to nie tylko odchudzanie i spalanie kalorii, ale również efektywne wzmacnianie mięśni. Ustawiając duży opór zapewnimy sobie całkiem solidny trening siłowy.

trening

Lepsza sylwetka, wydolność i… samopoczucie

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.