Navigation Menu+

Oczyszczanie twarzy i inne wiosenne zabiegi

Opublikowano w Mar 21, 2017 przez w Uroda | 0 komentarzy

oczyszczanie twarzy

Wiosna aktywuje w nas nowe siły i pokłady energii. Zaczynamy też wiosenne porządki – mycie okien, odkurzanie samochodów, drobne remonty czy sadzenie nowych roślin w ogrodzie. Jednak takiej wiosennej odnowy i “posprzątania” wymaga także ciało, które po zimie jest blade, zanieczyszczone, ma szorstką skórę.

Gładka, promienna cera

Oczyszczenie twarzy to pierwszy zabieg, na jaki zwykle decydujemy się wiosną. Skóra po zimie może być podrażniona i przesuszona, ale także mieć rozszerzone pory, głębokie zanieczyszczenia, może być ziemista, a oczy mogą być podkrążone. Oczyszczanie twarzy można przeprowadzić w domu za pomocą nowoczesnych peelingów i maseczek, ale jeszcze lepiej udać się do kosmetyczki. Ona oceni stan cery i uzna, czy lepiej skorzystać z delikatnych środków, na przykład peelingu kawitacyjnego, czy raczej z głębokiego złuszczania naskórka kwasami. Zrobi to profesjonalnie i tak, by nie uszkodzić skóry i nie pogorszyć jej stanu. Nawet po dwóch dniach od zabiegu zauważymy, że kondycja skóry się poprawiła – jest gładka, odświeżona, promienna.

oczyszczanie twarzyOd stóp po… pachy

Kolejnym zabiegiem jest peeling stóp. Co prawda do chodzenia w klapkach jeszcze daleko, ale już półbuty i cienkie rajstopy potrafią odsłonić zaniedbane stopy. Usuwanie martwego naskórka ułatwi pumeks, tarka czy automatyczny pilnik. U kosmetyczki zabieg taki trwa około godziny. Później trzeba jednak regularnie stosować kremy nawilżające, które przez długi czas utrzymają stopy w dobrej kondycji.

Wiosną także częściej sięgamy po depilatory oraz maszynki do golenia. Zimą możemy schować się za ubraniami, jednak włosy na nogach pod beżowymi rajstopami czy wystające spod rękawka bluzki wyglądają bardzo nieestetycznie. Jeśli obawiamy się zabiegów woskiem czy laserem, musimy przywyknąć do częstego obcowania z maszynką do golenie czy kremem depilacyjnym. To cena jaką trzeba zapłacić za gładką, piękną skórę na wiosnę.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.