Navigation Menu+

Najlepsze naturalne kosmetyki, o których nie miałaś pojęcia.

Opublikowano w Mar 22, 2018 przez w Uroda | 0 komentarzy

kosmetyki naturalne

Coraz częściej słyszymy o zdrowym stylu życia, odpowiednio zbilansowanym odżywianiu, a także o alternatywie dla kosmetyków tradycyjnych, czyli o kosmetykach organicznych. Dlaczego taka zmiana ma zmienić standardy życia?

Kosmetyki tradycyjne a organiczne

Cały czas otacza nas chemia i zanieczyszczenia bytujące w powietrzu. Codziennie mamy kontakt z substancjami, które mają niszczycielski wpływ na ludzki układ biologiczny. Okazuje się, że w popularnych kosmetykach znajdziemy bardzo wiele składników syntetycznych mogących wywoływać reakcje uczuleniowe. Chociaż trzeba mieć świadomość, że tradycyjne kosmetyki są przebadane i wypuszczone do użytku (każdy z kosmetyków powinien być przebadany pod kątem przepisów Unii Europejskiej), to jednak mając zdrowszą alternatywę trzeba byłoby zastanowić się nad tym lepszym wyborem.

Trzeba mieć świadomość, że kosmetyki towarzyszą nam każdego dnia. Ich strukturę wsmarowujemy w skórę i właśnie w ten sposób dostają się do ludzkiego organizmu. Czym zatem różnią się kosmetyki tradycyjne od organicznych? Główna różnica tkwi oczywiście w składzie. Substancje tworzące kosmetyk naturalny pochodzą z upraw oraz tak zwanych hodowli organicznych. Wybór opakowań również nie jest przypadkowy. Producentów kosmetyków naturalnych zaopatrują firmy recyklingowe. Każdy człowiek powinien być świadomy konieczności dbania o środowisko naturalne. Ochrona dóbr przyrody jest współcześnie obowiązkiem wszystkich ludzi zamieszkujących ziemską planetę.

Reasumując, kosmetyki organiczne nie mogą posiadać w swym składzie substancji modyfikowanych genetycznie. Jak zatem uzyskać komponent kosmetyków naturalnych? W tym celu korzysta się z metod fizycznych, do których zaliczymy: suszenie, destylację, tłoczenie, ekstrakcję oraz filtrację. Warto podkreślić, że organiczne odpowiedniki również mogą uczulać. Wybór preparatu pielęgnującego jest zatem niezwykle indywidualną kwestią.

 

kosmetyki organiczne

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Pewnie zastanawiacie się, jak jest z trwałością kosmetyków naturalnych i czy takie preparaty posiadają substancje konserwujące? Otóż w kosmetykach organicznych również znajdziemy konserwanty. Są to jednak komponenty dopuszczone przez instytucje certyfikujące. Przykładem jest benzoesan sodu występujący naturalnie w żurawinie, herbacie, cynamonie czy jabłkach.

Konserwanty organicznych odpowiedników nie mają zatem żadnego wpływu na organizm. Kremy, mleczka do ciała, balsamy, toniki, a także kosmetyki kolorowe – wszystko to oferują nam firmy produkujące kosmetyki naturalne. Znajdziemy je w sklepach i drogeriach, a także możemy zamówić wybrany kosmetyk przez sklep internetowy. Ceny preparatów organicznych nie różnią się zbytnio od cen kosmetyków tradycyjnych. Do Was należy wybór.

 

BANER CHCESZ KUPIĆ

 

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.