Navigation Menu+

Nadruki i naszywki

Opublikowano w Lut 27, 2017 przez w Moda | 0 komentarzy

nadruki i naszywki

Ubrania wiele o nas mówią. I nie chodzi tylko o nasz osobisty dress code, ale także o to, co się na nich mieści. Dzisiaj koszulka z nadrukiem, jeansy z dziurami i naszywkami, napisy na bluzach, a nawet logo znanej firmy to komunikat jaki wysyłamy osobom mijanym na ulicy oraz znajomym i przyjaciołom.

nadruki i naszywkiT-shirt z przesłaniem

Koszulka z nadrukiem powstała już w latach 40-tych XX wieku, kiedy zaczęły powstawać na użytek amerykańskiego wojska. Ale do świata mody weszła, gdy pierwszy raz zdjęcie mężczyzny w t-shircie z napisem pojawiło się na okładce LIFE – znanego magazynu. Początkowo koszulka w kształcie litery T z napisem była elementem stroju męskiego, dzisiaj każdy ma takich kilkanaście, nieważne czy zajmuje się na co dzień siedzeniem na kasie, czy podpisywaniem wielomilionowych kontraktów. T-shirt z ciekawym nadrukiem świetnie komponuje się z marynarką i spodniami od garnituru, z tiulową spódnicą czy spodniami w kant. Fajnie, jeśli przy okazji koszulka nosi jakieś przesłanie albo ma zabawne hasło. Jednak zanim założymy t-shirt z napisem w innym języku, sprawdźmy co ów napis oznacza.

Negatywny stosunek mam jednak do koszulek z symbolami narodowymi, wizerunkami żołnierzy z okresu II Wojny Światowej, z symbolem Polski Walczącej albo Husarii. Niektóre są nawet obraźliwe. Poza tym, prędzej czy później każda koszulka kończy w śmietniku albo jako szmata do podłogi. Nie godzi się, by flagą narodową szorować parkiety…

nadruki i naszywki

Wracają lata 80-te

Ciekawym trendem, a jednocześnie powrotem do lat 80-tych w modzie są wszelkie naszywki. Zwłaszcza umieszczone na jeansach, jeansowej koszuli czy kurtce albo bomberce nadają kolorów i osobistego charakteru. Naszywki można kupić w sklepach z odzieżą lub w pasmanteriach, często są one przeznaczone do zaprasowania (pokryte są specjalnym klejem reagującym na wysokie temperatury), nie musimy więc nawet sprawnie operować igłą i nitką, by umieścić je na ubraniu.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.