Navigation Menu+

Na wakacje kamperem!

Opublikowano w Lip 7, 2018 przez w Czas wolny | 0 komentarzy

kamper

Kamper to samochód, który został tak zbudowany, by spełniał funkcję samochodu na półkach. Wygodna kabina kierowcy połączona jest z przestrzenią do spania, gotowania, a nawet z łazienką z prysznicem. Jeśli masz kampera, w wakacje możesz zwiedzać całą Europę. To nie trudne, zwłaszcza że nawet w Polsce jest coraz więcej miejsc, na których można postawić domek na kółkach.

kamper

Zalety podróżowania kamperem

Największą zaletą posiadania kampera jest wolność. Nie ogranicza nas rezerwacja hotelu, można wjechać w najbardziej dzikie tereny, korzystać z toalety czy gotować posiłki. Kamper ma miejsce do wygodnego spania, więc nie trzeba szukać pokoju albo domku. Nie wymaga też rozkładania na postojach, a to oznacza, że wystarczy znaleźć płaskie miejsce parkingowe i można udać się na spoczynek. Opłata za postój na kempingu to ok. 30-50 zł, więc znacznie mniej, niż trzeba zapłacić za hotel. W wielu krajach możliwe jest parkowanie i biwakowanie w dowolnym miejscu, więc zupełnie za darmo. Kamperem jednocześnie może podróżować nawet 5-6 osób. Z kampera można korzystać przez cały rok, zwłaszcza jeśli model jest ogrzewany. Można też kamperem dojechać na południe Europy, gdzie nawet zimą pogoda jest bardziej przyjazna, niż w naszym kraju. Rozwój caravaningu sprawił jednak, że w każdym rejonie znajdziemy kemping dostosowany do potrzeb turystów z kamperem.

kamper

Wady podróżowania kamperem

Jest ich kilka, ale pierwszą są koszty paliwa. Nie da się ukryć, że duże auto ma duży silnik i pali sporo, bo powyżej 10 litrów na 100 km. Ponadto kamper wymaga napraw, serwisowania, przeglądu technicznego, opłacenia ubezpieczenia, nawet jeśli przez większość roku stoi na parkingu. Jest też głośniejszy i powolny w porównaniu ze zwykłą osobówką. Co pewien czas trzeba też znaleźć możliwość zrzucenia nieczystości.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.