Navigation Menu+

Mucosolvan w domowej i wakacyjnej apteczce

Opublikowano w Sie 11, 2018 przez w Dzieci, Zdrowie | 0 komentarzy

Lato latem, a infekcje swoją drogą. Niezależnie od pory roku nasze pociechy „łapią” infekcje dróg oddechowych, przeziębiają się, kaszlą, kichają i trzeba sobie z tym jakoś radzić. Wakacyjna apteczka powinna zatem zawierać nie tylko plaster z opatrunkiem, maść na ukąszenia komarów itp. Warto dmuchać na zimne i mieć w zanadrzu niezbędnik na chore gardło, anginę (lek przeciwgorączkowy, syrop na kaszel np. Mucosolvan).

Kaszel męczy dzieci

Kidy dziecko choruje na infekcję gardła czy górnych dróg oddechowych, jednym z uciążliwych i praktycznie nieodłącznych objawów jest kaszel. Jest to jeden z mechanizmów obronnych naszego organizmu, ale dla małych dzieci jest to objaw bardzo męczący. Aby skutecznie zabrać się za leczenie kaszlu trzeba określić z jakim rodzajem mamy do czynienia i zastosować odpowiednie sposoby oraz preparaty.

dziewczynka

Dzieci „łapią” infekcje również latem

Jak odróżnić kaszel mokry od suchego

Podstawowy podział, najistotniejszy w kontekście zastosowanych kuracji, rozróżnia kaszel mokry oraz kaszel suchy. Oczyszczający wpływ na drogi oddechowe ma tylko kaszel mokry, nie należy hamować tego odruchu, z kolei suchy – działa jedynie drażniąco na drogi oddechowe. Kaszel suchy wywołuje bolesne, drapiące podrażnienie oraz suchość w gardle. Nie ma wydzieliny do odkrztuszania, a odruch kaszlowy nasila się w nocy. Przeważnie ten rodzaj kaszlu towarzyszy pierwszej fazie infekcji, a następnie przechodzi w tzw. produktywny kaszel mokry. W tym przypadku wyraźnie odczuwa się obecność wydzieliny w drogach oddechowych. Często jest ona gęsta i lepka i trudno ją odkrztusić, dlatego niezbędne są leki ułatwiające to (np. Mucosolvan bez recepty). Dzieci mają chrapliwy oddech, a odruch kaszlowy jest silniejszy rano.

kaszel

Kompleksowe działanie na kaszel mokry

Jak leczymy kaszel

Skoro kaszel suchy tylko męczy, należy hamować odruch i takie jest działanie stosowanych wówczas leków przeciwkaszlowych. Natomiast kaszel mokry ma za zadanie „wysprzątać” drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny, a zatem nie należy go powstrzymywać. Zadaniem leków na kaszel mokry, takich jak wspomniany syrop Mucosolvan bez recepty, jest rozrzedzenie lepkiej wydzieliny, ułatwienie odkrztuszania np. poprzez stymulowanie rzęsek w drogach oddechowych. Ze względu na takie spektrum działania syrop mukolityczny powinien być podawany najpóźniej ok. 17-00, aby nie nasilać odruchu kaszlowego na noc, co utrudniałoby dziecku spokojny sen.

Mucosolvan Mini dla najmłodszych

Syrop Mucosolvan bez recepty dostępny jest również w wersji dla najmłodszych pacjentów – można go stosować już od 1 roku życia. Mucosolvan Mini ma smak owoców leśnych, więc nie powinno być problemów z podaniem go dziecku. Jest to lek mukolityczny na kaszel mokry, który:

  • upłynnia wydzielinę,
  • wspomaga mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych,
  • odkrztuszanie i łagodzi kaszel.
syrop

Syrop Mucosolvan Mini

 

Zdjęcia:  pxhere.com, mucosolvanmini.pl

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.