Navigation Menu+

Mole spożywcze mogą być w każdym domu

Opublikowano w Mar 26, 2017 przez w Dom | 0 komentarzy

mole spożywcze

Mole spożywcze to utrapienie w wielu domach. Jeśli w makaronie, kaszy czy mące pojawią się larwy – na przykład przyniesiemy je ze sklepu, w którym produkty sypkie były źle przechowywane, wytępić będzie je trudno. Mole są czasami też niewidoczne, gdy przygotowujemy posiłek, a ujawniają się dopiero wtedy, gdy używamy specjalistycznego lepu, który je wyłapuje. Jak się pozbyć moli z kuchni?

mole spożywcze

Skąd się biorą w domu mole?

Mole w kuchni nie są typowym owadem tylko w kuchniach, w których nie dba się o porządek. Nawet w sterylnie czystej mogą pojawić się larwy, a potem fruwające ćmy, które składają dziennie nawet do 400 kolejnych owadzich jajeczek. Dlatego, gdy tylko zauważymy pojedynczego owada, musimy przystąpić do działania. Pierwsze co trzeba zrobić, to niestety…. wyrzucić wszystkie sypkie produkty, czyli kasze, mąki, ryż, makarony do kontenera poza domem. Nie ma wyjątków – jeśli zostanie chociaż jedno opakowanie żywności, w którym są larwy, to i tak się one rozprzestrzenią natychmiast, gdy kupimy kolejne produkty. Owszem, wyrzucanie jedzenia to marnotrawstwo, ale trudno….

mole spożywcze

Akcja CZYSZCZENIE

Po wyrzuceniu produktów trzeba dokładnie umyć szafki kuchenne. Najpierw przyda się odkurzacz, który wciągnie wszelkie śmieci i drobinki, a potem ciepła woda z mydłem czy płynem do czyszczenia. Gdy szafki wyschną, warto je spryskać wodą z octem i dodatkiem olejku eukaliptusowego, cytrynowego oraz lawendowego. Mole nie lubią takich zapachów. Umyć także należy wszystkie pojemniki, w której do tej pory trzymane były produkty sypkie. Na koniec, do szafki warto włożyć łapki na mole. Są tanie i nietoksyczne, a przyciągają owady, które przyklejają się do powierzchni i umierają.

Aby zapobiec ponownemu przyniesieniu moli do domu, warto sypkie produkty wkładać na kilka dni do zamrażalnika, a później przesypywać je do umytych i szczelnie zamkniętych pojemników plastikowych i szklanych. Do szuflady i szafek można też włożyć saszetki zapachowe z lawendą.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.