Navigation Menu+

Medyczny angielski

Opublikowano w Lut 8, 2018 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

Nauka lekarska

Przez długie dziesięciolecia łacina pełniła w medycynie rolę uniwersalnego języka, za pomocą którego mogli się porozumiewać wszyscy lekarze. Był to też język, w którym stawiano diagnozy.
Jednak wraz z rozpowszechnieniem się angielskiego w praktycznie każdej branży i dziedzinie życia łacina stała się przeżytkiem – między innymi dlatego, że to martwy język, który (w przeciwieństwie do angielskiego) cechuje się znikomą przydatnością w codziennym życiu.

Dziś nowe możliwości oraz szanse na naprawdę dobre zarobki otwierają się głównie przed lekarzami, pielęgniarkami, analitykami medycznymi i personelem, który potrafi się sprawnie posługiwać angielszczyzną zarówno w zwykłej komunikacji międzyludzkiej, jak i w zakresie zagadnień stricte medycznych.

Angielski w branży medycznej

Warto pamiętać, że współczesna medycyna to także konieczność zapoznawania się z najnowszymi osiągnięciami i dokonaniami na tym polu. Podobnie jak w przypadku IT informacje branżowe są dostępne w pierwszej kolejności na anglojęzycznych portalach specjalistycznych. Brak znajomości języka angielskiego jest więc sporą przeszkodą w tym, by być na bieżąco ze stanem wiedzy medycznej – a ten potrafi się zmieniać niezwykle szybko. Zdobywanie nowej wiedzy medycznej tylko na bazie polskojęzycznych portali jest praktycznie niemożliwe.

Należy także pamiętać, że ogromna liczba przełomowych publikacji naukowych z zakresu medycyny tworzona jest i publikowana najpierw w języku angielskim, by mogło się z nimi zapoznać możliwie najwięcej specjalistów z całego świata. Także udział w międzynarodowych konferencjach medycznych bezwzględnie wymaga znajomości języka Szekspira – w nim właśnie najczęściej są wygłaszane referaty. Komunikatywna znajomość angielskiego pozwala także bezproblemowo rozmawiać z innymi uczestnikami konferencji.

Badanie RTG

 

Praca za granicą

Każdy pracownik służby zdrowia, który myśli o wyjeździe za granicę, także musi liczyć się z tym, że angielski będzie mu potrzebny w codziennej komunikacji z pacjentami oraz współpracownikami. Ponadto normalne funkcjonowanie w anglojęzycznym społeczeństwie będzie znacznie łatwiejsze dla tych, którzy swobodnie mówią po angielsku. Dotyczy to nie tylko lekarzy czy innego wykwalifikowanego personelu medycznego, ale również studentów i wszystkich tych osób, które z branżą medyczną chcą związać swoją przyszłość zawodową.

Kursy językowe nie tylko dla lekarzy

W kontekście powyższego nie zaskakuje fakt dostępności na rynku licznych kursów językowych z angielskiego dla osób związanych z branżą medyczną. Kurs medycznego angielskiego w NoProblem różni się od innych przede wszystkim tym, że jego głównym celem jest zapoznanie naszych słuchaczy ze współczesną terminologią medyczną i wykształcenie w nich umiejętności zastosowania tej wiedzy w praktyce, podczas rozmów. Dzięki temu porozumiewanie się z innymi specjalistami z branży nie jest problemem, a staje się doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Rzecz jasna nie zapominamy o przygotowaniu naszych słuchaczy także w zakresie pracy z tekstem pisanym. Jak już wspominaliśmy wcześniej, najlepsze prace naukowe są wydawane po angielsku i nie zawsze tłumaczone na inne języki, więc lektura specjalistycznych tekstów branżowych i stałe poszerzanie własnego słownictwa o nowe terminy medyczne także wchodzi w zakres zajęć w naszej szkole. Dzięki kursowi medycznego angielskiego w NoProblem podjęcie pracy za granicą czy w dowolnym międzynarodowym środowisku pracy nie będzie stanowić żadnego problemu!

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.