Navigation Menu+

Jaką lampę do paznokci wybrać: UV czy LED?

Opublikowano w Kwi 10, 2018 przez w Uroda | 0 komentarzy

lampa do paznokci

Piękne i zadbane paznokcie to najlepsza ozdoba każdej kobiety. Tradycyjna pielęgnacja za pomocą tradycyjnych lakierów do paznokci jest niestety dość nietrwała. Na szczęście, z pomocą przychodzą modne dziś zabiegi manicure hybrydowego i żelowego. Ich wykonanie możemy powierzyć kosmetyczce w salonie, a coraz więcej osób stylizuje też swoje paznokcie w domowym zaciszu.

Bez względu na to, czy stylizacją paznokci chcemy zajmować się profesjonalnie, czy też amatorsko, przed nami wyzwanie skompletowania niezbędnego wyposażenia. Kluczową rolę odgrywają tu lampy do utwardzania lakieru, bez których nie byłoby możliwe wykonanie nie tylko efektownej, ale przede wszystkim trwałej stylizacji. Jaką lampę wybrać – UV czy LED? Poznajcie naszą opinię!

Jak działają lampy UV , LED?

Zacznijmy od przedstawienia różnic między lampami UV i LED do paznokci. Te pierwsze działają dzięki standardowym świetlówkom, które wydzielają niewidzialne dla oka ludzkiego światło UV (ultrafioletowe). W przypadku przepalenia lub awarii żarówki, konieczna jest jej wymiana na nową. W zależności od modelu, lampy UV mogą być wyposażone w jedną świetlówkę (9 W), dwie (18 W) lub cztery (36 W).

Lampy LED, jak wskazuje sama ich nazwa, wyposażone są w żarówki typu LED. W tego rodzaju urządzeniach nie ma potrzeby żarówek, a sama żywotność lampy może wynosić nawet 10 lat. W obu przypadkach światło lampy utwardza lakier, co zapewnia trwały efekt zabiegu. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj lampy? Czym kierować się przy jej zakupie? Na co zwrócić uwagę?

manicure

Wady i zalety lamp UV

Przyjrzyjmy się z bliska lampom UV, służącym do manicure hybrydowego i żelowego. Wymiana zużytych świetlówek jest prosta i niezbyt kosztowna. Sporym udogodnieniem jest zasilacz zewnętrzny, który w lampie UV można wymienić bez większych problemów. Co ważne, lampy UV – tak zwane mostki, są lekkie i kompaktowe. 

Wadą lamp UV, zwłaszcza modeli o niskiej mocy, jest długi czas naświetlenia. Lampy o słabszej mocy utwardzają lakier w czasie 120-180 sekund, zaś lampy mocniejsze – w 120 sekund. O ile w domowych warunkach dłuższy czas suszenia paznokci nie musi być problemem, o tyle w profesjonalnym salonie wydłuża czas zabiegu i opóźnia pracę.

Wady i zalety lamp LED

Lampy LED, dzięki nowoczesnym diodom, wyróżniają się długą żywotnością i niskim poborem energii. Co ważne, utwardzenie lakieru z ich pomocą jest znacznie szybsze niż z lampą UV. Lampy LED utwardzają lakier w czasie 30 sekund (w zależności od mocy), co przekłada się na krótszy czas wykonania manicure.

Sporym atutem jest funkcja kilku czasów pracy, która pozwala na dopasowanie do techniki stylizacji. Wadą lamp LED jest ich ograniczone zastosowanie. Mogą być one bowiem wykorzystywane wyłącznie do utwardzania lakierów hybrydowych, zupełnie nie sprawdzą się przy lakierach żelowych. Są też one kilkukrotnie droższe od lamp UV.

Rodzaj lampy, a nasze potrzeby.

Na jaką lampę zatem się zdecydować? Jeśli chcesz utwardzać lakiery hybrydowe i żelowe – wybierz lampę UV o dużej mocy lub słabszą, gdy manicure wykonujesz w warunkach domowych. W profesjonalnym studiu, w którym wykonywane jest tylko manicure hybrydowy, lepiej sprawdzi się lampa LED, gwarantująca szybkie suszenie paznokci.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.