Navigation Menu+

Labrador – pies rodzinny

Opublikowano w Paź 26, 2015 przez w Czas wolny | 0 komentarzy

trzy labradory

Wielkie żółte psisko. Tak pokrótce można opisać labradora, czyli psa niezwykle rodzinnego, pogodnego, z łagodnym charakterem. Przez długi czas była to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce. Obecnie została wyparta przez mniejsze pieski, takie jak buldog francuski czy pomeranian (szpic miniaturowy), ale wciąż łatwo znaleźć prawdziwych fanów tych psów.

dwa labradoryDlaczego tak je kochamy?

Jak już wspomniałam, labradory są kochane przez właścicieli ponieważ mają fantastyczne charaktery. Łagodność oraz posłuszeństwo sprawiają, że bez obaw można je wychowywać razem z dziećmi. Mają czuły węch, zwłaszcza po szkoleniach w policji czy służbach ratunkowych, dlatego wykorzystywane są w pracy przy poszukiwaniu narkotyków albo materiałów wybuchowych. Często także są szkolone na przewodników osób niewidomych oraz uczestniczą w dogoterapii. Jest kompanem w zabawie, lubi spacery, wita się energicznie ze wszystkimi lokatorami. Warto jednak wiedzieć, że jest to pies wymagający sporo ruchu. Jeśli więc prawie nigdy nie ma nas w domu lepiej kupić rybki….

czarny labrador

Duży pies z dużymi potrzebami

Labrador potrzebuje także dużo miejsca, bo jest psem który waży około 30 kilogramów a w kłębie jego wysokość sięga 57 cm. Jako duży pies, do tego ze skłonnością to problemów ze stawami, wymaga bardzo odżywczej karmy. Karma dla labradora musi także zawierać l-karnitynę, której wszechstronne działanie obejmuje także zmniejszenie nacisku na stawy. Zwróćmy też uwagę, czy karma dla labradora ma zrównoważony skład, w którym znajdziemy zarówno mięso, jak i zboża i warzywa. Pies rasy labrador ma też skłonność do tycia, uwielbia taplać się w wodzie, nie groźny mu deszcz, wiatr czy mróz, bo ma bardzo gęsty podszerstek.

Warto dodać, że chociaż najbardziej popularny jest labrador w kolorze kremowym, jednak popularne są także psy o brązowym lub czarnym umaszczeniu.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.