Navigation Menu+

Kupujemy łóżeczko dla dziecka

Opublikowano w Lut 2, 2018 przez w Dom, Dzieci | 0 komentarzy

łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko to pierwszy mebel z jakiego korzysta nowo narodzone dziecko. Dla rodziców wybór więc może być bardzo trudny, ponieważ modeli łóżeczek jest naprawdę wiele. Każde łóżko ma inne zalety i wady, a poszczególne egzemplarze różnią się też ceną, często w bardzo znacznym stopniu.

łóżeczko dla dziecka

Jak wybrać łóżeczko?

Łóżeczko musi być przede wszystkim bezpieczne, czyli stabilne, wykonane z twardego drewna zaimpregnowanego czy pomalowanego bezpiecznym lakierem czy farbą. Noworodek spędzi w nim nawet 20 godzin na dobę, a z czasem zacznie się obracać, podnosić, będzie też gryzł i lizał szczebelki. Meble dla dzieci muszą więc spełniać wszelkie normy i mieć certyfikaty dopuszczające je do obrotu. Rodzice i tak powinni zwrócić uwagę na to, czy dany model nie ma ostrych krawędzi i kantów albo wystających elementów w postaci śrub. Między szczebelkami nie powinno być więcej niż 6 cm odstępu, a boki muszą mieć wysokość przynajmniej 60 cm.

łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko musi też być wygodne, ale na to wpływa przede wszystkim jego wielkość i dobór odpowiedniego materaca. Tradycyjne łóżeczka mają wymiar 120×60 lub 140×70 cm, powinno mieć też regulowaną wysokość dna, dzięki czemu można je dostosować do wieku i wielkości dziecka. Dno trzeba opuścić, gdy maluch zaczyna siadać w łóżeczku. Przyda się też opuszczany bok albo wyjmowane szczebelki. Maluch, który już chodzi, lubi samodzielnie wychodzić z łóżeczka. Jeśli mamy mało miejsca w mieszkaniu, wybierzmy łóżeczko z szufladą, w której można schować pościel, ubranka albo zabawki.

Poruszyłam tutaj temat jedynie łóżeczka drewnianego, tymczasem w sklepach znajdziemy także łóżeczka turystyczne czy kosz Mojżesza. Dla mnie jednak zawsze najbardziej praktyczne rozwiązania to te trwałe, na długo i z wieloletnią tradycją.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.