Navigation Menu+

Gdzie kupować prezenty na święta?

Opublikowano w Lis 24, 2016 przez w Czas wolny, Dom | 0 komentarzy

prezenty na święta

Jest koniec listopada, a więc czas, kiedy już naprawdę trzeba rozglądać się za prezentami dla bliskich. Nawet osoby, które nie są szczególnie religijne, bardzo często obchodzą Boże Narodzenie jako święto na zawsze wpisane w polską tradycję. W domach więc nie może zabraknąć choinki, wystawnej kolacji, a także upominków – dla dzieci, rodziców, wujków, cioć, współmałżonków.

prezenty na święta

W centrach handlowych od 2 listopada są już świąteczne ozdoby…

„Uroki” centrum handlowego

Oczywiście, chcąc kupić prezent możemy czekać do ostatniej chwili i nie bacząc na zatłoczone parkingi ruszyć do perfumerii, drogerii czy księgarni 24 grudnia po godzinie 12… Jednak szkoda nerwów. Nie dość, że kupimy coś, co wpadnie nam w ręce, bez przemyślenia sprawy, to jeszcze stracimy mnóstwo czasu. Można zacząć poszukiwania już teraz, zwłaszcza że 25 listopada, wzorem amerykańskich sklepów, nasze oferują atrakcyjne zniżki na ubrania, produkty do domu, na RTV. To świetna okazja, by przejść się po sklepach i zrobić zakupy.

Prezent online

Druga opcją, którą coraz częściej wybieramy, są zakupy online. W sklepach internetowych i na aukcjach ceny zawsze są niższe ze względu na mniejsze koszty utrzymania takiego punktu sprzedaży. Wybór sklepów online jest nieograniczony i nawet jeśli nie do końca wiemy, co chcemy kupić, to reklamy internetowe, wyszukiwarki i portale na pewno nam podpowiedzą. Jednak takie zakupy też mają minusy. A dokładniej minusem jest to, że ktoś musi nam je dostarczyć do domu, a poczta czy firmy kurierskie już są wprost zawalone robotą i nie zawsze docierają na czas. Trzeba takie zakupy robić już teraz, by miały szansę je dostarczyć.

prezenty na święta

Jarmarki to tradycja dużych miast. Także w Polsce.

Świąteczne jarmarki

Oryginalne, świąteczne sprawunki można zrobić na festiwalach świątecznych. Te odbywają się od początku grudnia w dużych miastach i oferują świąteczne smakołyki, ręcznie robione bombki i inne ozdoby choinkowe, czy wyroby lokalnych rzemieślników. Nie dość, że spacer po takim jarmarku wprowadzi nas w świąteczny nastrój, to dodatkowo zdobędziemy prezenty, których nie ma nigdzie…

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.