Navigation Menu+

Krem CC, BB, DD czy podkład?

Opublikowano w Cze 25, 2017 przez w Uroda | 0 komentarzy

krem cc

Wchodząc do drogerii wyraźnie widzimy, że półki uginają się pod nowościami kosmetycznymi, a klientki błądzą i zastanawiają się, co wybrać na lato. Gdy na zewnątrz jest słońce, skóra przecież naturalnie się wygładza, ma ładniejszy kolor i jest z nią miej problemów. Czy więc nie lepiej na ten czas odłożyć na bok podkłady?

krem CC

Co zamiast podkładu?

Podkład jest mocno napigmentowany i ma za zadanie wyrównać koloryt skóry i ukryć niedoskonałości. Nakładamy go na krem, czasami nawet na specjalną bazę, dokładnie wklepujemy, później pudrujemy. Nie wiem, jak Wy, ale mi się w wakacje nie chce w to bawić na co dzień. Dlatego wybieram nieco łatwiejsze w użytkowaniu produkty. Kiedyś był to krem BB. Krem korygujący Blemish Balm miał z zasady być ratunkiem dla osób po zabiegach kosmetycznych, takich jak peeling chemiczny. Lekki krem koloryzujący miał właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne i można go było nałożyć nawet na podrażnioną skórę. BB miał za zadanie ukryć nieładne ślady i przyspieszyć gojenie skóry. Krem BB jest właściwie dla każdego. CC i DD ma bardziej skierowane działanie.

krem CC

Krem CC a DD

Krem CC to przede wszystkim krem do matowania, ukrywania niedoskonałości skóry: zmian trądzikowych, blizn, naczynek, zaczerwienień. Jest bardziej kryjący niż BB i bardziej przypomina podkład, niż krem z lekkim pigmentem. Jednak można go nakładać na oczyszczoną, nie posmarowaną innym kremem skórę.

Krem DD z kolei, to pielęgnacja i kolor dla skóry dojrzałej. Nie są to jeszcze kremy powszechnie dostępne w Polsce, ale pewnie lada dzień będzie można je kupić w każdej drogerii. Ma mieć silne właściwości pielęgnacyjne, ma maskować niedoskonałości skóry i działać przeciwzmarszczkowo oraz rozświetlająco. Jednym słowem – ujmować lat.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.