Navigation Menu+

Kawa mielona czy w ziarnach? Jaką kupić?

Opublikowano w Sty 26, 2018 przez w Ciekawostki, Dom | 0 komentarzy

ekspres do kawy z młynkiem

Smakosze kawy wciąż się spierają, którą kawę kupować i z której można zaparzyć najbardziej aromatyczne espresso. Dla wielu kawa mielona jest najmniej uciążliwa – wsypujemy ją do kubka i zalewamy wodą lub sypiemy do ekspresu. Ziarnista wymaga mielenia. A jednak może warto zadać sobie więcej trudu?

ekspres do kawy z młynkiem

Smak ukryty w ziarnach

Kawa ziarnista przede wszystkim jest trwalsza. Dłużej zachowuje aromat i smak kawy, oczywiście pod warunkiem, że zamknięta jest w szczelnym pojemniku, do którego nie docierają ani powietrze, ani promienie słoneczne. Poza tym dokładnie widzimy, jak wyglądają poszczególne ziarenka – czy są odpowiednio wypalone, czy kawa nie ma żadnych przebarwień, mamy też pewność, że mielone ziarno kawy nie zostało zmieszane z proszkiem gorszej jakości. Wiele osób przekonanych o walorach kawy w ziarnach decyduje się na jej mielenie przed każdym zaparzeniem. Jednak osoby, które nie mają na to czasu, a cenią sobie głęboki smak kawy, mogę zdecydować się na ekspres do kawy z młynkiem. Po naciśnięciu jednego przycisku odpowiednia porcja kawy zostanie zmielona i zaparzona.

ekspres do kawy z młynkiem

Jednak mielona?

Kawa mielona to alternatywa dla tych, którzy wciąż nie zdecydowali się na zakup ekspresu do kawy z młynkiem i nie mają czasu na mielenie ziaren. To też świetne rozwiązanie podczas wyjazdów, kiedy nie zabieramy ze sobą sprzętów domowych, ale wiemy, że kawę będziemy pili. To na pewno smaczniejsze rozwiązanie niż kupno kawy instant. Kupując kawę mieloną, zwróćmy jednak uwagę na jej grubość. Część lepiej sprawdzi się jako kawa do kawiarki, ekspresu przelewowego czy do zalewania wodą. Lepiej też wybierać mniejsze opakowania, bo kawa mielona znacznie szybciej wietrzeje, niż ta w ziarnach i bardzo chłonie zapachy z otoczenia.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.