Navigation Menu+

Karnawałowa zabawa dla dzieci

Opublikowano w Sty 7, 2019 przez w Czas wolny, Dzieci | 0 komentarzy

Karnawał to nie tylko barwne korowody w Rio czy słynne bale w Wenecji. Na dobrą i smakowitą karnawałową zabawę liczą także nasze pociechy. Zastanówmy się zatem jak zorganizować udaną imprezę dla dzieci.

Dobry pomysł na wagę złota

Jak łatwo się domyślić kluczowe znaczenie ma pomysł na karnawałowy kinderbal. Bardzo dobrym pomysłem jest podanie tematyki, która zainspiruje w doborze przebrań, ale także znajdzie odzwierciedlenie w dekoracjach, zabawach, a może nawet w menu? W zależności od wieku karnawałowych gości oraz ich zainteresowań, motywem przewodnim może być ulubiona bajka, gra, ale także inspiracje kosmosem, Dzikim Zachodem, dworem królewskim czy dziką dżunglą. Oczywiście można także zdecydować się na karnawałowy freestyle, który ma swój urok – na balu spotkają się Księżniczki, Rycerze Jedi, smoki, klauni i zwierzaki.

dziewczynki

Księżniczki na balu

 

Bal na salonach, a raczej na… salonie

Małe dzieci nie potrzebują wielkich sal, impreza karnawałowa może być zorganizowana w domu. Wystarczy wygospodarować miejsce na zabawy, gry i poczęstunek oraz odpowiednio udekorować salon czy pokój. Jeśli bal ma jakiś motyw, dekoracje powinny do niego nawiązywać. Jest to świetna okazja do wspólnych działań dzieci i rodziców – gospodarzy. Razem dekorują, malują, rozwieszają balony, a także przygotowują zaproszenia dla małych gości. Skoro bal to musi być też muzyka, warto poznać dziecięce gusta i ulubione piosenki.

Dobra zabawa to podstawa

Karnawałowy kinderbal to oczywiście gry, zabawy i atrakcje dla milusińskich. Warto przygotować więcej ciekawych scenariuszy i propozycji, tak naprawdę nigdy nie wiemy czym zainteresują się nasze pociechy. Zawsze sprawdzają się pomysły takie jak malowanie buzi, konkurs piosenki, dziecięcy kotylion (np. z kolorowymi balonikami). Mile widziane są zabawy ruchowe, taneczne, a na ochłoniecie wspólne malowanie, rysowanie.

malowanie

Dobre pomysły na zabawę to podstawa

 

Przez żołądek do dziecięcych serc

Na prawdziwym balu musi być też smacznie, oczywiście najlepiej na słodko. Warto pokusić się o menu przygotowane, a nie kupowane, wówczas słodkości mogą być zdrowe i smaczne, a nie tylko nafaszerowane cukrem. Na pewno należy popytać rodziców małych gości o ewentualne alergie, nietolerancje pokarmowe oraz ulubione smakołyki. Przygotowujemy małe porcyjki, pyszności „na raz”, np. muffinki, babeczki, koreczki, kawałki owoców itp. Napoje i jedzenie serwujemy najlepiej w jednorazowych, plastikowych naczyniach.

ciastka

Kolorowo, zabawnie i pysznie

 

Niezapomniany bal karnawałowy

Tak wyjątkową imprezę warto oczywiście uwiecznić na fotografiach. Można wykonać nawet karnawałowe albumy, które na pewno staną się wspaniałą i miłą pamiątką dla każdego dziecka i rodzica.

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.