Navigation Menu+

Kajakarstwo – sport na lato

Opublikowano w Cze 13, 2018 przez w Czas wolny | 0 komentarzy

kajakarstwo

Nie da się ukryć, że coraz bardziej lubimy aktywnie wypoczynek. Ścieżki rowerowe zapełnione są rowerzystami w różnym wieku, wiele osób biega, chodzi po górach, żegluje. Jednym ze sportów, które w ostatnim czasie wyraźnie zyskały na popularności, jest kajakarstwo. Godzina pływania kajakiem kosztuje zaledwie 10-20 zł, a udział w spływie niewiele więcej. Dlaczego warto zainwestować i wybrać się w podróż kajakiem?

kajakarstwo

Jakie są zalety kajakarstwa?

Kajakarstwo to znakomita forma uprawiania sportu, ale także sposób na relaks. Pływanie w ciszy i obcowanie z naturą odpręża i koi zmysły. Spokojne wiosłowanie zaś spala kalorie i rozwija mięśnie ramion oraz grzbietu. Pływanie kajakiem można łączyć też z pływaniem wpław, noclegami pod namiotem, że zwiedzaniem. Kajakarstwo to także sposób na turystykę.

kajakarstwo

Kajaki są dla każdego.

Nawet początkujący pod okiem osoby doświadczonej na spokojnej rzece poradzi sobie z pokonaniem kilometrowych odcinków. Osoby rządne adrenaliny mogą z czasem spróbować ekstremalnego kajakarstwa górskiego. Pływanie jednak nigdy nie jest nudne! Każda rzeka jest inna, kajaki można przewozić i zmieniać miejsca startu. Zmienia się też poziom rzeki, jej nurt i trudności związane z warunkami atmosferycznymi.

Pływanie na kajakach można połączyć z biesiadą w terenie, z grami zespołowymi, wakacyjnym wypoczynkiem. Z poziomu rzeki można zwiedzać najpiękniejsze tereny kraju. I to wszystko za minimalną kwotę! Podróż jest tania, spać można w domkach kempingowych, gospodarstwach agroturystycznych, a nawet w namiotach. Można żywić się tym, co uda się podgrzać na ognisku albo stołować się w karczmach. Wyjazd na kajaki można więc dopasować idealnie do zasobności swojego portfela. Pamiętać jednak trzeba o ochronie wszelkich urządzeń elektronicznych oraz dokumentów. W przypadku wywrócenia kajaka są one narażone na zniszczenie. Nie potrzeba jednak żadnych wyjątkowych sprzętów, wystarczą stroje kąpielowe, nakrycia głowy, coś na deszcz i chłód, woda i krem do opalania.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.