Navigation Menu+

Jesienny urlop? Oto kierunki, które warto wybrać!

Opublikowano w Wrz 8, 2017 przez w Ciekawostki, Czas wolny | 0 komentarzy

urlop

Wrzesień to świetna pora na urlop dla tych osób, które nie mają dużej gotówki lub nie mogli wyjechać w lipcu lub sierpniu. Plaże pustoszeją, w hotelach jest spokojniej, a ceny są niższe nawet o 50% w porównaniu do tych, które są w ofercie biur podróży latem. Jesienny urlop jednak wcale nie oznacza chłodu i deszczu. Są miejsca, w których nawet teraz można leżeć na plaży i pięknie się opalać.

urlop

Tam, gdzie złote plaże

Hiszpania i jej słoneczne wybrzeże to gwarancja pięknej pogody i przepysznego jedzenia. Można także wybrać Madryt i pobliskie Toledo, ale to oferta dla tych, którzy wolą zwiedzać, niż wygrzewać się na piasku.
Portugalia i Madera – Lizbona to świetne miejsce na krótki wypoczynek i połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem. Madera to wyspa należąca do Portugalii, ale jest na tyle oddalona od Polski, że warto wybrać się na nią na dłużej.
Bułgaria – ten Bałkański kraj od kilku lat przyciąga turystów spragnionych słonecznych plaż. Warto jednak zerwać się na chwilę z leżaka i wyruszyć na zwiedzanie przepięknych fortec, cerkwi w skałach i malowanych monasterów.
Malta – malutkie państwo-wyspa na Morzu Śródziemnym. Tam jest ładna pogoda przez cały rok, chociaż w styczniu temperatura w dzień spada do 15 stopni. We wrześniu jednak utrzymuje się na poziomie 25…

urlop

Dla aktywnych romantyków

Belgia – opcja dla tych, którym nie zależy na opalaniu się i piciu drinków. Belgia jesienią jest uroczo kolorowa, a spacery po średniowiecznej Brugii, po przepięknej Gandawie czy Antwerpii albo tętniącej życiem Brukseli warto wzbogacić o jedzenie frytek i przepysznych gofrów. Belgia to także raj dla piwoszy.

Wszystkie te kraje można odwiedzić bez paszportu, wystarczy tylko dowód osobisty. Do każdego z nich latają też bezpośrednio samoloty z polskich lotnisk, a najtańszy lot (do Belgii) można “złapać” już za 80 zł.

Zdjęcia: unsplash.com & foter.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.