Navigation Menu+

Jak spakować walizkę?

Opublikowano w Cze 20, 2017 przez w Ciekawostki, Czas wolny | 0 komentarzy

jak spakować walizkę

Gdy tylko ucichnie ostatni dzwonek szkolny, wyruszam w podróż. Nie będzie to wyjazd do luksusowego hotelu, ale długa jazda autokarem, zwiedzanie i każda noc w innym hotelu. To wymaga nie lada umiejętności… pakowania. Tak, żeby zmieścić wszystko co potrzebne do niewielkiej walizki, by się nic nie zniszczyło i można było wszystko znaleźć. Poszukuję więc patentów na skuteczne spakowanie walizki.

jak spakować walizkę

Kilka tricków na spakowanie walizki

Nie stać mnie na wielką walizkę, która jest tak naprawdę zabudowanymi i składanymi półkami. Filmik przedstawiający takie sprytne rozwiązanie krąży po Internecie. Mam zwykłą, usztywnianą, płócienną, na cichych kółkach i z wygodną rączką. Aby pomieścić w niej ubrania można skorzystać z dwóch metod:

rolowanie ubrań, czyli jak najwięcej ciuchów, na jak najmniejszej przestrzeni. Ubrania trzeba położyć płasko na podłodze, częściowo je złożyć, np. spodnie na pół, a bluzki ze złożonymi rękawami i zwinąć od dołu w rulon. To zaoszczędza bardzo dużo miejsca, a do tego można rulony zwijać w… zestawach. Czyli każdego dnia otwieramy w hotelu walizkę i wyjmujemy gotowy zestaw ubrań. Ważne, by cięższe ubrania: kurtki, jeansy położyć na dnie, a lżejsze na górze. W rulony zwinąć należy też bieliznę i skarpetki i włożyć je do woreczków foliowych.

worki próżniowe to rozwiązanie dla osób, które… podróżują z żelazkiem i będą miały dostęp do odkurzacza lub zabiorą ze sobą pompkę przeznaczoną do takich worków. Ponieważ ubrania wkłada się w specjalne worki z zaworami i wypompowuje z nich powietrze, całość zwija się do bardzo małych rozmiarów i do walizki zmieścimy o wiele więcej, niż zazwyczaj. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że ubrania są bardzo pogniecione.

jak spakować walizkę

Weź tylko minimum

Oczywiście zawsze na taki wyjazd należy wziąć tylko niezbędne minimum. Nikt, kto zwiedza codziennie inne miasto, nie będzie się przebierał w sukienki i buty na szpilce. Podczas takiego urlopu liczy się przede wszystkim luz i wygoda, chyba że wiesz, że podczas urlopu będą imprezy, tańce i dancingi, ale nawet wtedy zwiewna sukienka i sandałki na płaskim obcasie powinny wystarczyć. Nigdy też nie zabieram ze sobą dużej ilości kosmetyków – uniwersalny krem, np. BB, pasta do zębów, coś z blokerem słonecznym i szampon oraz żel pod prysznic w małych buteleczkach w zupełności powinny wystarczyć.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.