Navigation Menu+

Gładkie nogi – szybkie i tanie metody depilacji

Opublikowano w Cze 30, 2018 przez w Uroda | 0 komentarzy

depilacja

Gładkie nogi są modne i o gładką skórę walczą kobiety w szczególności od wiosny do jesieni, kiedy to pokazujemy je w spódniczkach i sukienkach. Niewiele jest metod, które pozwolą na całkowite pozbycie się zbędnego owłosienia. Dla wytrwałych i z zasobnym portfelem rozwiązaniem może być laser, ale panie, które wolą mniej radykalne metody, nie są na przegranej pozycji.

depilacja

Maszynką do golenia

Najprostsza i najtańsza metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Maszynka kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jednak to nie koniec wydatków, bo do golenia niezbędna jest pianka. Można oczywiście golić skórę pokrytą mydłem, ale pianka dodatkowo łagodzi podrażnienia i zmiękcza włoski, które łatwiej się usuwa. Pamiętać należy, by zawsze używać tylko swojej maszynki, zawsze czystej i nie wolno golić skóry na sucho. Panie z ze skórą wrażliwą powinny stosować ruch golenia “z włosem”. Zabieg trzeba przeprowadzać często. Nawet co 2-3 dni.

Krem do depilacji

Kosztuje od 10 do 30 zł, w zależności od marki czy wielkości tubki. Kremem trzeba pokryć czystą i suchą skórę i poczekać od 3 do 10 minut. Włoski zaczną odchodzić, a skóra zrobi się przyjemnie gładka. Pamiętajmy jednak, że kremy są środkami chemicznymi, dlatego osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać pieczenie lub nawet poparzyć skórę. Zawsze więc trzeba przeprowadzić próbę i przeczytać dokładnie instrukcję stosowania kremu. Nie wolno też przekraczać czasu sugerowanego przez producenta.

depilacja

Wosk

Najskuteczniejsza, ale też najbardziej bolesna metoda, to depilacja woskiem. Wosk można kupić w postaci plastrów, które wystarczy rozgrzać w dłoniach, przyłożyć do skóry, a następnie oderwać “pod włos”. Niestety, niektóre panie są bardzo wrażliwe na ból, jaki towarzyszy zabiegowi. Ale może warto się przełamać, zwłaszcza że depilacja taka jest skuteczna nawet przez miesiąc.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.