Navigation Menu+

Gładkie ciało – depilacja bez bólu

Opublikowano w Kwi 24, 2016 przez w Uroda | 1 komentarz

depilacja

Po zimie zaczynamy odkrywać nasze ciała. To, co można schować po warstwą ubrań nagle wychodzi na światło dzienne. I o ile czasami dodatkowa fałdka na brzuchu czy odrobina skórki pomarańczowej na udach nie jest powodem do wstydu, to już włoski na nogach czy pod pachami tak. Może w latach 80-tych nikt by się nimi nie przejmował, w obecnych usuwanie owłosienia to obowiązek każdej zadbanej kobiety. Czy z każdym włoskiem trzeba iść do kosmetyczki, czy jednak można przeprowadzić skuteczną depilację w domowym zaciszu?

depilacja

Szybko, na krótko

O tym, że maszynka do golenia czy krem przynosi szybkie, ale nie trwałe efekty wiemy. Już nawet po kilku godzinach od zgolenia włosków skóra może stać się szorstka, a ciemne owłosienie widoczne. Dlatego wiele osób decyduje się na użycie depilatora. Wyrywanie włosków jest skuteczne, bo po pewnym czasie zabieg można przeprowadzać raz w miesiącu, jednak nie każda pani jest w stanie znieść taki rodzaj depilacji, zwłaszcza w miejscach bolesnych, takich jak bikini czy pachy. Podobnie jest z depilacją woskiem. Ciepły wosk rozsmarowuje się na skórze, układa na nim pasek bawełniany i szybkim ruchem ściąga usuwając owłosienie. Minusem tej metody jest nie tylko jej bolesność, ale także fakt, że najpierw włoski muszą osiągnąć odpowiednią długość. A jak “zapuszczać” je, skoro chodzimy w spódniczkach i krótkich spodenkach?

depilacja

Lampa czy laser? 

Sposobem na bezbolesne usuwanie owłosienia oraz opóźnienie odrastania włosków może być depilator lampowy (IPL). Czasami błędnie nazywany jest laserowym, chociaż z laserem nie ma nic wspólnego. Używanie depilatora lampowego jest bezbolesne – najpierw należy za pomocą maszynki do golenia lub kremu do depilacji usunąć niechciane włoski, a potem przykładać do skóry depilator lampowy aż do momentu błyśnięcia światłem. Światło to ma za zadanie osłabić cebulki włosów, by z czasem odrastały coraz wolniej – aż do 8 tygodni. Metoda ta wymaga jednak cierpliwości – jest skuteczna po 4-12 tygodniach stosowania jej przynajmniej raz w tygodniu, IPL nie usuwa też włosów na zawsze, nie jest też polecany osobom o jasnych włosach. Depilator taki jest też drogi, bo ceny zaczynają się od 1000 zł. Depilacja światłem jest jednak bezbolesna i nie wymaga wizyt u kosmetyczki, jak to się dzieje w przypadku depilacji laserowej….

Depilację laserową można wykonać tylko w gabinecie kosmetycznym, u osoby, która przeszła odpowiednie szkolenie. W przeciwnym razie grozi nam poparzenie i blizny. Zabieg depilacji laserowej kosztuje min. 150 zł (w zależności od miejsca, w którym jest przeprowadzany) i trzeba go wykonać kilkukrotnie. U niektórych osób usuwa owłosienie na wiele lat, inne muszą po kilku wrócić na kolejne zabiegi. Minusem, oprócz ceny może być także bolesność zabiegu.

1 Komentarz

  1. Laser fajny, ale drogi, ja wolę depilację światłem, bo sama mam takie urządzenie i widzę jak jest skuteczne, a do tego sam zabieg jest właściwie bezbolesny, a z kolei o laserze róznie słyszałam, niektóre dziewczyny mówią, że boli.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.