Navigation Menu+

Ginekolog – pamiętaj o wizycie!

Opublikowano w Sty 24, 2017 przez w Zdrowie | 0 komentarzy

ginekolog katowice

Czy pamiętacie o corocznej wizycie u ginekologa? Nawet jeśli znajdujecie list w skrzynce zapraszający na cytologię, pewnie tłumaczycie sobie, że nie macie czasu, że przecież nie chorujecie, że nie planujecie założenia rodziny… Tymczasem regularna wizyta u ginekologa to obowiązek każdej kobiety, niezależnie od jej wieku i życiowych planów. Bo problemy ze zdrowiem mogą dotknąć każdego.

ginekolog katowice

Dlaczego co roku?

Podczas wizyty u ginekologa lekarz nie tylko wypyta o stan zdrowia, samopoczucie, o stosowaną antykoncepcję, ale przede wszystkim zbada za pomocą wziernika, palcami i pobierze próbkę do badania cytologicznego. Badanie takie pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w budowie narządów rozrodczych a także to, czego nie widać i nie czuć, czyli zmiany w budowie komórek, które mogą wieścić wiele problemów. Coroczna kontrola zdrowia pozwala nawet na wczesne wykrycie nowotworów wtedy, kiedy jeszcze można podjąć skuteczną walkę o zdrowie. Reasumując – 1 godzina spędzona w poczekalni i gabinecie ginekologa może uratować życie.

ginekolog katowice

Lekarz na problemy

Oczywiście nikt nie powiedział, że do lekarza ginekologa nie można chodzić częściej. Człowiek ma to do siebie, że najpierw stara się leczyć sam, a reklamy wszelkich środków medycznych i suplementów diety tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że obejdziemy się bez lekarza. Jednak gdy doskwierają nam bóle, cykl menstruacyjny dziwnie się wydłuża lub skraca, cierpimy na częste infekcje, albo po prostu chcemy bezpiecznie i nowoczesnymi metodami zapobiegać ciąży, wizyta u lekarza, nawet co kilka tygodni jest niezbędna.

Łatwiej będzie nam chodzić do ginekologa, gdy wybierzemy osobę zaufaną, doświadczoną, a przede wszystkim taką, która jest empatyczna i w której gabinecie czujemy się dobrze. Takiego lekarza bardzo łatwo można znaleźć za pomocą Internetu. Wpisując w specjalistyczną wyszukiwarkę miejscowość, w której szukamy ginekologa, np. Katowice, znajdziemy lekarza, który zadba o nasze zdrowie.

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.