Navigation Menu+

Jak farbować włosy w domu?

Opublikowano w Lut 28, 2018 przez w Uroda | 0 komentarzy

farbowanie włosów

Prawie ⅔ Polek farbuje włosy, a znaczna ich część robi to w domu. Korzystanie z kupnych farb nie jest trudne i chociaż w domowych warunkach radykalna zmiana koloru jest niemożliwa, to jednak wyrównanie kolorytu czasami wystarczy, by uzyskać ładny efekt. Zanim jednak zaczniemy samodzielnie farbować włosy, warto zapoznać się z kilkoma zasadami.

farbowanie włosów

Zasady farbowania

Przed farbowaniem nie powinno się myć włosów, ponieważ warstwa sebum, która osadza się na skórze i włosach chroni je przed negatywnym skutkiem farbowania. Może podrażnić skórę albo zniszczył włosy. Pasma jednak należy bardzo dokładnie rozczesać, zwłaszcza gdy używamy kosmetyków do stylizacji włosów.
Wbrew obiegowej opinii można farbować włosy, gdy jest się w ciąży. Obecnie stosowane farby nie są tak agresywne, jak przed wieloma laty i nie szkodzi ani przyszłej mamie, ani jej dzieciom. Szkodzić natomiast mogą opary chemiczne, dlatego do farbowania najlepiej używać preparatów bez amoniaku. Można włosy farbować także podczas miesiączki. Koloryzacja nie ma nic wspólnego z hormonami. Jeśli efekt farbowania nie zadowala, może zabieg był niewłaściwie przeprowadzony, włosy są ogólnie w gorszej kondycji czy farba nie spełniła naszych wymagań.

farbowanie włosówWiele pań uważa, że farbowanie zawsze zaczyna się od odrostu. Metoda ta jednak stosowana jest tylko wtedy, kiedy farbujemy włosy na ten sam kolor. Jeśli zmieniamy odcień całkowicie, należy farbę nakładać na całe pasma od razu. Kiedy farbujemy włosy po raz pierwszy, na długie włosy należy farbę najpierw nałożyć na górne partie, a końcówki pozostawić na później, czyli po upływie połowy czasu, jaki jest sugerowany na farbowanie. Ogólnie jednak czas farbowania liczymy od momentu, kiedy skończymy nakładać ostatnią warstwę farby. Jeśli farba będzie na włosach krócej, niż to zalecił producent, kolor wcale nie będzie jaśniejszy, ale włosy mogą nie być dokładnie zafarbowane. Proces można jednak wydłużyć, ale nie więcej niż o 10 minut.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.