Navigation Menu+

Duże kłopoty małego człowieka

Opublikowano w Gru 18, 2017 przez w Dzieci | 0 komentarzy

pozycje karmienia piersią

Ciężarne przez około 40 tygodni przygotowują się do roli mamy. Ciąża wydaje się trwać w nieskończoność, obfituje w wiele problemów związanych z samopoczuciem, ale wreszcie kończy się porodem naturalnym lub cesarskim cięciem. W chwili, gdy mama trzyma w ramionach swoje dziecko, wydaje się niezwykle szczęśliwa, tak jakby wszelkie dolegliwości minęły. Przygoda jednak dopiero się zaczyna, a każda mama musi radzić sobie z wieloma trudnościami.

pozycje karmienia piersią

Pozycje karmienia piersią

Karmienie piersią może być pierwszym problemem. Chociaż w polskich szpitalach dyżurują doradczynie laktacyjne, to często nie mają one dużo czasu na zajęcie się każdą kobietą i na pokazanie jej różnych technik karmienia piersią. Dlatego mama karmiąca może borykać się z bolesnymi, pękającymi brodawkami, z dzieckiem, które nie chce ssać, wyraźnie się nie najada, lub cały czas “wisi na piersi”. Na szczęście dzięki odrobinie samozaparcia i wielokrotnych prób dobrania idealnej pozycji do karmienia piersią, szybko można sobie z nimi poradzić.

Ogromne zmęczenie

Ciężko nagle przywyknąć do wielokrotnego wstawania w nocy. Maluchy budzą się i domagają jedzenia co około 3-4 godziny i wtedy należy przystawić dziecko do piersi oraz je przewinąć. Dlatego dobrze jest delegować obowiązki na innych członków rodziny, gdy chodzi o zakupy, sprzątanie czy gotowanie, a spać razem z dzieckiem – jak najwięcej i jak najczęściej.

pozycje karmienia piersiąKolki u dziecka

Pojawiają się w związku z tym, że maluch ma niedojrzały układ pokarmowy. Dobrze jest skonsultować się z lekarzem, jeśli niemowlę często pręży się i płacze, ale także masować brzuszek, ogrzewać go delikatnie termoforem i nosić na rękach lub w chuście, brzuszkiem do naszego ciała i z podkulonymi mocno nóżkami.

Wysypki, podrażnienia skóry

Skóra noworodka jest cienka niczym papier i bardzo wrażliwa na wysuszenie. Warto używać odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, ale też nie przegrzewać dziecka, bo mogą pojawić się na jego skórze potówki. Pieluszkę należy zmieniać jak najczęściej, nawet jeśli reklamy głoszą, że są niezwykle chłonne – nikt nie lubi spać z ubrudzoną pupą.

Zdjęcia: pxhere.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.