Navigation Menu+

Domowy manicure hybrydowy

Opublikowano w Lut 28, 2017 przez w Uroda | 0 komentarzy

Manicure hybrydowy

Hybryda facetom kojarzy się z samochodem, a kobietom z paznokciami. I w sumie wszystko się zgadza. Ale ja jednak pozostanę przy paznokciach. Manicure hybrydowy to bardzo popularny sposób na zdobienie paznokci. Ma jedną, główną zaletę – utrzymuje się na paznokciach nawet przez 3 tygodnie, ponieważ lakier utwardzany jest lampą UV. Zrobienie takiego manicure u kosmetyczki kosztuje 50-100 zł, ale można go także wykonać w domu, jeśli trochę zainwestujemy.

Manicure hybrydowy

Co jest potrzebne do “hybrydy”?

Lampa do utwardzenia lakieru, może być najtańsza, jaką znajdziesz na rynku, ale powinna mieć moc 36W. Utwardza lakier w 2 minuty. Jeśli wolisz szybciej to są też lampy Led, ale są droższe i nie wszystkie lakiery się w niej utwardzą. Lampa UV dobrej jakości to około 100 zł mniej w portfelu.

Baza do lakieru hybrydowego, która kosztuje 30-40 zł, lakier hybrydowy za 25 zł do 60 zł, Top Coat – 30 do 40 zł, folia do usuwania lakieru może być zastąpiona przez zwykłą aluminiową, odtłuszczacz do paznokci to koszt rzędu 20 zł, preparat do usuwania hybrydy kosztuje 20-25 zł a cleaner do usuwania warstwy dyspersyjnej 30 zł. Warto też kupić waciki bezpyłowe – kolejne 15 zł.

Można też kupić gotowy zestaw startowy do hybryd, który kosztuje do 200 zł, bardziej rozbudowany do 350 zł. Jeśli jedna wizyta u kosmetyczki może oznaczać wydatek 100 zł, to od razu widzimy, że zakupy i samodzielna praca szybko się zwrócą. Samodzielne nałożenie hybrydy nie jest trudne i można znaleźć świetne samouczki. Wystarczy więc trochę wprawy i czasu, bo zabawa na początku może przeciągnąć się do 2 godzin.

Manicure hybrydowy

Zalety manicure hybrydowego

Paznokcie pomalowane w ten sposób są w pełni odporne na odpryski, uderzenia, rysy. Można się nimi cieszyć przez kilkanaście dni bez obaw o to, że przestaną być ładne. Problemem jedynie jest szybkie odrastanie paznokci, na których wyraźnie widać odrosty. Ale można je uzupełnić, albo zdjąć lakier, przypiłować paznokcie i położyć nowy kolor.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.